×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
23. aprīlis, 2012
Drukāt

Atkritumu arvien mazāk

atkritumi_leta

Aizvadītās sestdienas Lielā talka bijusi plašāka nekā jebkad – sakoptas gandrīz tūkstoš piecsimt oficiālās talkošanas vietas un daudzviet cilvēki arī strādājuši, savu dalību kustībā iepriekš nepiesakot.

 

Turpretī atkritumu šogad savākts krietni mazāk nekā iepriekšējos gados. “Tas, ka Latvija top arvien tīrāka un gadu no gada ir arvien mazāk atkritumu, ko vākt, ir nozīmīgākais rekords,” vērtē Lielās talkas vadītāja Vita Jaunzeme. “Talkot nozīmē iet talkā un palīdzēt sev, līdzcilvēkiem, valstij. Tāpēc man ir prieks, ka šogad aizsākusies jauna tradīcija un Lielās talkas ietvaros kaimiņš iet palīgā kaimiņam,” saka talkas rīkotāja. Atsaucīgāk nekā jebkad pilsētnieki iesaistījušies pagalmu sakopšanā. Vēl daudz darba nākamajos gados būs jāiegulda ūdenstilpju tīrīšanā, kam šogad Lielās talkas ietvaros pievērsta īpaša uzmanība.

Visvairāk talkotāju sestdien pulcēja Zemgale un Latgale, bet vismazāk talkojuši Kurzemes reģionā. Kopumā valstī sestdien saskaitīti aptuveni 210 tūkstoši Lielās talkas dalībnieku.

Vides un atkritumu apsaimniekošanas firma “L&T”, kas apkalpo Rīgu, ziņo, ka, pēc provizoriskiem aprēķiniem, no galvaspilsētas varētu tikt izvestas 150 tonnas talkotāju savāktu atkritumu. Tas būtu par 25 tonnām mazāk nekā pērn.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+