Mareks Zubs, foto: fkspartaks.lv

Atmosfēra, nervozitāte, trumpji – Jūrmalas “Spartaks” par Čempionu līgu 0

Satraukuma dēļ neparādījām labāko sniegumu, taču ir cerības pielikt atbildes spēlē – futbola kluba Jūrmalas “Spartaks” nometnē pēc piekāpšanās Kazahstānas “Astana” valdīja apņemšanās viesos parādīt zobus turīgajiem pretiniekiem.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību

UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas otrās kārtas pirmajā spēlē jūrmalnieki savā laukumā zaudēja “Astana” ar 0:1. Atbildes spēle otrdien notiks Astanā.

“Spartaks” galvenais treneris Mareks Zubs: “Bija skaidri redzams, kura komanda ir labāka, taču futbols ir un paliek futbols, žēl, ka neizdevās noturēt 0:0. Tad Astanā būtu vēl interesantāk. Gaidīju, ka komanda nospēlēs labāk, pirmajā puslaikā traucēja uztraukums, daudz kļūdu vienkāršās situācijās, zaudējām bumbas un spēle aizsardzībā atņēma spēkus. Tomēr cerības mums ir, nav ko zaudēt.

Mēs spēlējām sev netipisku futbolu, bet arī pretinieks ir netipisks – “Astana” ir spēcīga gan individuāli, gan kā komanda. Spēlēt atklātu futbolu nevarējām, tomēr vajadzēja atspiest pretinieku no mūsu laukuma puses.

Zaudētie vārti? Nobrīnījos, ka bumba ir vārtos, likās, ka tā trāpīja pa vārtu tīklu no ārpuses.

Biju gaidījis, ka spēli apmeklēs vairāk skatītāju un tribīnēs būs vairāk emociju. Čempionu līga tomēr ir svētki, prieks, ka atbrauca tāda komanda, mēs vēl pacīnīsimies. Astanā uz spēli gaidāmi desmit tūkstoši skatītāju? Tas mūs nebaida, lai nāk kaut vai 30 tūkstoši. Arī par mākslīgā seguma laukumu neuztraucamies, jo virslīgā uz tādiem aizvadījām čempionāta pirmo daļu.”

Pussargs Edgars Vardanjans: “Grūta spēle, pretinieki kontrolēja bumbu un veidoja momentus, īpaši pirmajā puslaikā. Vēlāk spēle puslīdz izlīdzinājās, bija arī mums šādas tādas iespējas, arī man pašam – izvēlējos dot piespēli, bet varbūt vajadzēja sist. Viņiem arī vairs nebija tik daudz izdevību, ja neskaita to vienīgo precīzo sitienu – zinājām, ka (Tvumasi) tā dara, bet tāpat ielaidām. Par pirmo puslaiku jāpasakās Nerugalam, diemžēl pēc tam no standartsituācijas ielaidām – šķiet, ka visi gaidīja piespēli soda laukumā, bet uzsita pa vārtiem un trāpīja. Spēles pirmajā daļā nevarējām bumbu pieturēt, trīs – četras piespēles iedot. Otrajā puslaikā spēlējām augstāk, tāpēc bija mazliet labāk.

Tiesnesis bija no Īrijas, tur futbols ir agresīvs un gaidīju, ka nedos sodus, taču svilpa diezgan daudz. Man jau šķiet, ka tad, kad ielaidām vārtus, nemaz nebija sods. Pretinieku līmenis nepārsteidza, zinājām, kādi viņiem spēlētāji. Bet mums ir cerības Astanā, 0:1 nekas nav.”

Uzbrucējs Dmitrijs Platonovs: “Nopietns pretinieks, bet domāju, ka mums būs iespējas atbildes spēlē, vajag būt tām gatavām. Es ceru, ka visa cīņa vēl priekšā. “Astana” aizsargi ir ļoti spēcīgi gaisa divcīņās un rādiusā, kurā var uzspiest cīņu. Gribējās spēlēt plašāk, taču nesanāca, jo nebija kombinacionālas spēles, nācās uzspiest cīņu. Ja uz atbildes maču izdotos to izlabot, būtu labākas iespējas.

Mums komanda ir jauna, pagāja laiks, kamēr puiši adaptējās. Spēles otrā daļa parādīja, ka varam cīnīties, ceru, ka trešā būs vēl labāka un ceturtā – vēl labāka. Patika tas, spēles laikā nervozitāte pazuda, tas vieš optimismu.

Ļoti labi izpētījām pretinieku spēli, zinājām stiprās spēles, arī standartsituācijas un Tvumasi sitienu. Zinājām, tomēr tāpat ielaidām. Tur mazliet nepaveicās, bet spēles sākumā par to nevarējām žēloties, Nerugals glāba.

Uz Astanu lidosim divas dienas pirms spēles, caur Minsku. Nav nemaz tik tāls ceļš, par to neuztraucamies. Tāpat kā par laika apstākļiem, kas abām komandām būs vienādi. Daudz svarīgāks faktors ir mūsu spēles kvalitāte. Latvijas čempionātā kopumā spēlējam labi, līdz šodienai man šķita, ka labi spēlējām gan bez bumbas, gan ar bumbu. Tomēr šodienas spēle pierādīja, ka ir daudz darāmā, jo visas mūsu stiprās puses kaut kur pazuda. Pretinieks neļāva kombinēt, pieturēt bumbu, ātri pārkārtojās.”