Mobilā versija
+4.1°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
24. februāris, 2013
Drukāt

Atrod zem Antarktīdas ledāja mītošu baktēriju


Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ASV zinātnieki atraduši baktēriju, kas dzīvo aukstumā un tumsā, dziļi zem Antarktīdas ledāja, raksta avīze “The New York Times”.

 

Atklājums varētu palīdzēt izprast, kā dzīvība spētu pastāvēt uz citām planētām, kā arī dot ieskatu Antarktīdas pazemes ezeru ekosistēmā. ASV zinātnieki ilgi uzskatījuši, ka vairākos simtos ezeru, kas atrodas iespiesti starp ledāju un zemi, mīt kādas dzīvības formas, un nule atrastā baktērija to apliecina. “Nesen veicām urbumu ledājā un ieguvām ūdens paraugus no viena šā ezera. Tajos atradām skaidras liecības par dzīvību. Ķīmiskajos testos pārliecinājāmies, ka ūdenī atrastās šūnas ir dzīvas,” ASV laikrakstam stāstīja zinātnieks Džons Prisku no Montanas universitātes.

 

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (1)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Uzmanību, šoferīši! Rīt darbu uzsāks vēl 20 stacionārie fotoradari; arī Grobiņā, Līgatnē, Rubenē (2)Pamatojoties uz Ministru kabineta 8.novembra konceptuālo ziņojumu par stacionāro fotoradaru ieviešanas gaitu, otrdien, 6.decembrī uz Latvija autoceļiem sāks darboties otrajā kārtā paredzētie 20 stacionārie fotoradari.
Draugiem Facebook Twitter Google+