Mobilā versija
+3.7°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
24. februāris, 2013
Drukāt

Atrod zem Antarktīdas ledāja mītošu baktēriju


Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ASV zinātnieki atraduši baktēriju, kas dzīvo aukstumā un tumsā, dziļi zem Antarktīdas ledāja, raksta avīze “The New York Times”.

 

Atklājums varētu palīdzēt izprast, kā dzīvība spētu pastāvēt uz citām planētām, kā arī dot ieskatu Antarktīdas pazemes ezeru ekosistēmā. ASV zinātnieki ilgi uzskatījuši, ka vairākos simtos ezeru, kas atrodas iespiesti starp ledāju un zemi, mīt kādas dzīvības formas, un nule atrastā baktērija to apliecina. “Nesen veicām urbumu ledājā un ieguvām ūdens paraugus no viena šā ezera. Tajos atradām skaidras liecības par dzīvību. Ķīmiskajos testos pārliecinājāmies, ka ūdenī atrastās šūnas ir dzīvas,” ASV laikrakstam stāstīja zinātnieks Džons Prisku no Montanas universitātes.

 

Pievienot komentāru

Seši soļi drošai saziņai internetāPērn uzbrukumi digitālajā vidē pasaulē auguši par 38%, un iespējamība tikt apzagtam digitālajā vidē ir 20 reižu lielāka, nekā uz ielas. Lai pasargātu savus privātos un darba datus, Digitālās drošības alianse informatīvajā kampaņā “Mirklis pirms klik” atgādina drošības pamatlietas, ko ieteicams ievērot ikvienam interneta lietotājam.
Draugiem Facebook Twitter Google+