×
Mobilā versija
Brīdinājums +30.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
31. augusts, 2017
Drukāt

Atsaka akreditāciju “Rossija segodņa” žurnālistiem (6)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass

Igaunija atteikusi trim Krievijas valsts mediju grupas “Rossija segodņa” žurnālistiem akreditāciju septembra sākumā Tallinā paredzētajā ES ārlietu ministru neformālajā apspriedē.

Kā norādījis Igaunijas ES prezidentūras preses dienests, tādas mediju redakcijas, kas saņem norādījumus no valstu valdībām, nevar uzskatīt par neatkarīgām, un Igaunijas valsts iestādes patur sev tiesības atteikt tām akreditāciju. “Šādā gadījumā mums ir darīšana nevis ar brīvo presi, bet ar propagandu. Prakse liecina, ka šādi kanāli neievēro labu žurnālistikas praksi un piedāvā nepilnīgu vai tendenciozu informāciju,” teikts prezidentūras preses dienesta paziņojumā. Igaunija uzskata mediju brīvību par ļoti svarīgu vērtību, ko apliecina tās augstā divpadsmitā vieta starp 180 valstīm 2017. gada Pasaules preses brīvības indeksa vērtējumā. Krievijas valstij piederošā un tās kontrolētā informācijas aģentūra “Rossija segodņa” tika izveidota 2013. gadā ar prezidenta Vladimira Putina rīkojumu, likvidējot aģentūru “RIA Novosti”. 2014. gadā Krievija izveidoja multimediju platformu “Sputnik”, kas arī tiek vērtēta kā Kremļa propagandas instruments. Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass šā gada sākumā ieteica valsts amatpersonām nesniegt intervijas Krievijas propagandas medijam Igaunijā “Sputnik Eesti”.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Prostitūtas un žurnālistus nedrīkst apbižot.Sevišķi krievu,jo tur abas šīs profesijas apvienotas vienā.

 2. Viss ir daudz vienkāršāk – krievija jau sen neielaiž sev netīkamus žurnālistus,pāris latvieši arī nav tikuši ielaisti!Sen jau vajadzēja!

 3. Значит, вот такая она, свобода слова по эстонски?! А говорили, хвалились, мы – демократы, ….. А на деле то оказались, точно такие же, как в советское время. Ну что, здравствуй газета “Правда”!

 4. Ieteiktu izlasīt Latvijas varnešiem – sevi ir jāciena, bet nav jāpārdodas par šprotu budžas iespēju to notirgot…

 5. Viens Likums un viena Taisnība VISIEM! Atbildēt

  > lv–vīzes administratīvajiem izpildfunkcionāriem (u.c. taml. nožēlojami juridiski analfabētiskiem “lielākajiem kretīniem”)

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. VALSTS ATZĪST UN AIZSARGĀ CILVĒKA PAMATTIESĪBAS saskaņā ar šo Satversmi, LIKUMIEM un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. IKVIENAM IR TIESĪBAS UZ VĀRDA BRĪVĪBU, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. C_E_N_Z_Ū_R_A ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

Draugiem Facebook Twitter Google+