×
Mobilā versija
Brīdinājums +27°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
8. jūnijs, 2017
Drukāt

Atsakās no 20 eiro maksājuma ieviešanas katram iedzīvotājam (7)

Premjers M. Kučinskis. Foto - Valsts kancelejaPremjers M. Kučinskis. Foto - Valsts kanceleja

Valdošā koalīcija atteikusies no ieceres ieviest fiksētu maksājumu par veselības apdrošināšanu, intervijā Latvijas Radio teica Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Premjerministrs informēja, ka diskusijas esot tuvu noslēgumam. Ir vairāki punkti par kuriem panāktas vienošanās. Piemēram, gan koalīcija, gan opozīcija piekrītot, ka veselības aprūpes nodrošināšanai, nepieciešama sasaiste ar nodokļu nomaksu.

Tāpat koalīcijā noraidīts modelis par fiksētu 20 eiro maksājumu katram iedzīvotājam.

Kučinskis piebilda, ka tiem iedzīvotājiem, kuri nemaksā sociālo nodokli, fiksēts maksājums tiks ieviests.

Tiem iedzīvotājiem, kuri maksās sociālo nodokli, būs polise, kas ļaus laikus saņemt speciālista konsultācijas un rehabilitācijas pakalpojumus.

Ministru prezidents norādīja, ka joprojām tiek spriests par diviem iespējamiem veselības aprūpes finansēšanas modeļiem. Viens no tiem, ir pievienotās vērtības nodokļa paaugstināšana par 1%.

Jau ziņots, ka koalīcija iecerējusi nākamnedēļ vienoties par jautājumiem, kas saistīti ar nodokļu reformu un veselības aprūpes finansējumu, tāpēc politiķiem apspriešanai piedāvāti vairāki iespējamu izmaiņu varianti. Pagaidām vienošanās par tiem nav panākta, un diskusijas ir priekšā.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Maļ tikai vienu un to pašu,it kā nebūtu pietiekami daudz piemēru pārējās Eiropas valstīs (ja jau pirmskara Latvijas veselības apdrošināšanas sistēma,kas tika uzskatīta par vienu no labākajām Eiropā,vairs neder),vairākās no kurām obligātā veselības apdrošināšana sekmīgi darbojas jau kopš 19.g.s.beigām-Vācijā-no 1883.gada,Zviedrijā-no 1884.gada,Dānijā-no 1885.gada,Austrijā-no 1888.gada,Ungārijā-no 1891.gada! Un,kas vainas ir mūsu kaimiņu-Lietuvas un Igaunijas veselības apdrošināšanai? Sabiedrība arī vēlas to zināt!!

 2. Pirmskara Latvijā tie bija tikai 2% no visas ģimenes!

 3. -“- Tiem iedzīvotājiem, kuri maksās sociālo nodokli, būs polise, kas ļaus laikus saņemt speciālista konsultācijas un rehabilitācijas pakalpojumus.-“-
  Divi gali pļāpu maisam.
  Tātad – pensionāri ar trūcīgā statusu- ragavās un uz mežu.
  Bet ko darīs,tā sauktie bēgļi?Tie taču neko un nekur nemaksā.Bet saņem uzturnaudu pat tad,kad no Latvijas pamukuši??

 4. Un kas būs tie,kas apsaimniekos šo naudu? Pati ministrija vai tās tiešās pakļautības organizācija-Nacionālais veselības dienests? Visās citās valstīs veselības nauda atrodas vienīgi neatkarīgu slimokasu pārziņā,kuras slēdz līgumus ar ārstiem un izmaksā arī slimības pabalstus! Ja netiks izveidotas neatkarīgas slimokases bez ministrijas starpniekiem,atšķirība no 90.gadu izsaimniekotajām slimokasēm būs tikai tāda,ka ministrija nevarēs bankrotēt!

 5. Atkal jau koalīcijai jāizgudro kaut kas īpašs? Obligātā veselības apdrošināšana bija gan pirmskara Latvijā,gan ir šodien visās ES valstīs,Igauniju un Lietuvu ieskaitot! Vai tiešām Latvijai neder neviena pati??!

 6. Labējās partijas nemāk saimniekot! Atbildēt

  Nevis 20 eiro, bet 240 eiro gadā!
  Ja ģimenē 5 cilvēki, tad gadā 1200 eiro!!! Bet, ja vēl NĪN ar 1000 eiro gadā, tad ar Latvijas algu nereāli izdzīvot.
  Un kas būs tagad? Benzīns dārgāks! Plus 1% PVN – tas sadārdzinās pārtiku. Iedzīvotāju ienākuma nodoklis protams netiks samazināts.
  Tā iet, ja balso par labējām jeb bagātniekus un biznesmeņus aizstāvošajām partijām. Saprotams, par krievu šovinistu sociāldemokrātiju nedrīkst balsot. Jāgaida, kad radīsies latviešu sociāldemokrātu partija.

 7. ir loģikas kļūdas Atbildēt

  šinī lēmumā. veselibas nozarei no socnodokļa netiek dots ne cents, atiecigi sasaistit ar veselibas aprūpi nav loģiski. un pvn, akcīzi un citus nodokļus iepērkoties maksā visi un veselibu jau finansē no šiem nodokļiem. tas ir tikai jauns veids kā atgriezties pie obligātas socnodokļa maksas kā bija iecerets ar jaungadu iekasēt, bet beigās nācās atcelt.

Draugiem Facebook Twitter Google+