×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
30. aprīlis, 2015
Drukāt

Attaisnotajos izdevumos iekļaus arī tēriņus par bērnu interešu izglītību (4)

Foto: madona.lvFoto: madona.lv

Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likumā, nosakot, ka attaisnotajos izdevumos turpmāk iekļaus arī tēriņus par bērnu interešu izglītības programmu apgūšanu, informē Saeimas Preses dienestā.

Līdz ar to bērnu vecāki no nākamā gada 1.janvāra varēs atgūt IIN daļu no summām, kas samaksātas, piemēram, par mūzikas, deju vai sporta nodarbībām.

Grozījumi paredz arī no nākamā gada ar ienākuma nodokli neaplikt personu dāvinājumus vai ziedojumus partijām vai partiju apvienībām. Šīs summas noteiks kā attaisnotos izdevumus, kas kopā nedrīkstēs pārsniegt 20% no maksātāja apliekamā ienākuma lieluma.

Šādas izmaiņas likumā rosinātas, ņemot vērā Valsts prezidenta likumdošanas iniciatīvu politisko partiju sistēmas pilnveidei. Ar labvēlīgāku nodokļu mehānismu mazu summu ziedotājiem plānots veicināt saikni starp sabiedrību un politiskajām partijām, teikts likumprojekta anotācijā.

Tāpat likumu plānots papildināt ar regulējumu, lai novērstu iespēju darba tiesiskās attiecības aizstāt ar mikrouzņēmumu nodokļa maksāšanas režīmu, tādējādi izvairoties nodokļus maksāt vispārējā režīmā un samazinot par darbiniekiem budžetā maksājamo nodokļu apmēru.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. No raksta nav īsti skaidrs, vai izdevumu čeki ir jākrāj jau par 2015.gadu, lai daļu no pārmaksātā IIN atgūtu 2016.gadā, vai derīgi būs čeki, sākot no 2016.gada, lai pārmaksāto IIN daļu atgūtu 2017.gadā.

  2. Vai pie šādiem izdevumiem var pieskaitīt, piemēram, ziepes un tualetes papīra iegādi? Rīgas 202. bērnudārzā vecākiem jāziedo “fonda naudai” tieši šādiem pirkumiem, tb kur nu vēl attaisnoajamāki izdevumi?

  3. Hm.. Vai kāds var pateikt, vai tas attieksies arī uz bērniem, kuri ir jau sasnieguši 18 gadu vecumu, studē klātienē, nestrādā, ir vecāku apgādībā un nav vecāki par 24 gadiem, un vēlas nodarboties ar jogu?!?

  4. No nākamā gada savu kori reģistrēšu kā partiju. Līdz šim bija grūti dabūt ziedojumus, jo kultūras atbalstītājiem nodokļu atlaides nav. Bet redz, partijas atbalstītāji rullēs. Urrā!

Draugiem Facebook Twitter Google+