×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
13. februāris, 2012
Drukāt

Attiecības bez domstarpībām

azarovs2_lv_4

“Visi mūsu 20 attiecību gadi ir bijuši kā līdzvērtīgiem partneriem, tie sastāv no draudzības un labām kaimiņattiecībām,” preses konferencē piektdien Rīgā uzsvēra Ukrainas premjerministrs Mikola Azarovs.

 

Ukrainas premjers atzina, ka ar Latviju Ukrainai šo gadu laikā nav bijis domstarpību, turklāt esot būtiska Latvijas pieredze Eiropas integrācijā. Ukraina pašlaik veicot strukturālās reformas, kuras neesot vieglas, bet tās ļaujot ne tikai iziet no krīzes, bet arī attīstīties. Tikmēr Latvijas premjers Valdis Dombrovskis atzina, ka Latvija atbalstījusi Ukrainas aktīvo dalību ES Austrumu partnerībā (AP), turklāt tiek risināts jautājums par vīzu režīma atvieglošanu. M. Azarovs uzsvēra, ka Ukrainai esot ļoti svarīgs līgums ar ES par brīvās tirdzniecības zonu, jo ES esot lielākais Ukrainas partneris tirdzniecībā.

“No ES puses ieviests princips, ka tā aktivizē savu sadarbību ar tām AP valstīm, kas sasniedz vairāk (princips “vairāk par vairāk”. – Ģ. V.). Ukrainas gadījumā runa ir par konstitucionālajām un tiesu sistēmas reformām, kā arī demokrātijas nostiprināšanu,” teica V. Dombrovskis. Uz jautājumu, vai tikšanās laikā apspriesta notiesātās bijušās Ukrainas premjerministres Jūlijas Timošenko lieta, V. Dombrovskis teica, ka tā tikusi apspriesta un varētu ietekmēt ES un Ukrainas attiecības.

Ukrainas premjers pauda prieku, ka piektdien tika parakstīti Latvijas un Ukrainas sadarbības līgumi – divpusējā ekonomiskās sadarbības programma, sadarbības programma zinātnē un tehnoloģijās, kā arī saprašanās memorands starp abu valstu investīciju aģentūrām. V. Dombrovskis atzina, ka Latvijas interesēs ir vēl dziļāka ekonomiskā sadarbība ar Ukrainu. Premjeri runājuši par konteinervilciena “Zubr” projektu, kā arī par sadarbību zinātnes un kosmosa jomā.

V. Dombrovskis saņēma no sava Ukrainas kolēģa uzaicinājumu vasarā Kijevā klātienē noskatīties Eiropas futbola čempionāta fināla un citas spēles.

M. Azarovs Latvijā tikās arī ar Valsts prezidentu, piedalījās uzņēmēju diskusijā, kā arī apmeklēja Okupācijas muzeju.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+