Kultūra
Kultūrpolitika

Attīstot Skanstes apkārtni, Rīga var iegūt vietu Eiropas mēroga kultūras pasākumiem0

Attīstoties Skanstes apkaimei, pateicoties sporta un kultūras infrastruktūras izaugsmei, Rīgai iespēja kļūt par vietu, kurā tiks rīkoti vairāki Eiropas mēroga sporta un kultūras pasākumi, šodien izskanēja Skanstes attīstības aģentūras un Rīgas domes kopīgi organizētajā konferencē “Skanste – Rīgas attīstības perspektīvas 21. gadsimtā”.

Eksperti uzsvēra, ka, pateicoties Latvijas Laikmetīgās mākslas muzejam, kim? Laikmetīgās mākslas centram un citiem kultūras objektiem, kā arī sporta kompleksu izveidei un pilnveidei, būs iespējams nodrošināt kvalitatīvu vidi kultūras baudīšanai un sportiskā gara audzināšanai ne tikai rīdziniekiem, bet arī pilsētas viesiem.

Vairāku vērienīgu projektu izbūvi novērtēs kultūras cienītāji, kas ļaus paplašināt Rīgā notiekošo pasākumu klāstu un sekmēs kvalitatīvas vides izveidi mākslas procesiem. “Koncertzāļu izbūve reģionos ir ļāvusi uzkrāt pieredzi, pateicoties kurai būs iespējams uzcelt kvalitatīvu un mūsdienīgu akustisko koncertzāli arī galvaspilsētā, jo Rīgā nekad nav uzcelta koncertzāle ar simfoniskajai mūzikai atbilstošu akustiku,” norāda Rīgas konferenču un koncertu centra arhitekts Uldis Balodis. “Rīgas konferenču un koncertu centra izbūvē tiks piesaistīti ārzemju profesionāļi, lai tas atbilstu mūsdienīgu simfonisku orķestru prasībām, tāpat būs noderīga pieredze, ko mūsu arhitektu birojs guva, strādājot pie “Gora” koncertzāles Rēzeknē. Jaunā Skanstes koncertzāle, kuras projekts patlaban atrodas izstrādes sākumposmā, varētu nodrošināt klausītājiem ne tikai vietējo, bet arī plašu pasaules līmeņa muzikālo programmu, kā arī ļaus attīstīt kultūras tūrismu,” atzīmē Uldis Balodis. Aplēses liecina, ka Rīgas konferenču un koncertu centra simfoniskajā zālē varētu notikt vismaz simt koncertu gadā.

Zīmīgi, ka vērienīgajiem kultūras centriem Skanstes apkaimē pievienojies arī laikmetīgās mākslas centrs “kim?”, kā arī radošajā kvartālā Sporta 2, NP Properties, kā vieni no Skanstes attīstītājiem vēlas rīdziniekiem un pilsētas viesiem nodrošināt pietiekami dažādas brīvā laika pavadīšanas vietu iespējas. “Radošais kvartāls Sporta 2 kļuvis par vēl vienu vietu Rīgā, kur gan jaunajiem talantiem un sevi jau pierādījušajiem māksliniekiem, gan mākslas cienītājiem un ekspertiem satikties un pilnvērtīgi pavadīt brīvo laiku ar iespēju attīstīties pašiem un uzlabot kultūras audzināšanas līmeni Rīgā. Uzskatām, ka Skanstes apkaime ir īstā platforma turpmāku mākslas projektu attīstībai,” stāsta “NP Properties” valdes priekšsēdētāja Elita Moiseja. Arīdzan uzņēmēja minēja, ka radošo kvartālu kā sava biroja mājvietu izvēlējies jaunuzņēmumu nodibinājums “TechHub”, tādā veidā katru ikdienu nodrošinot ar iedvesmas dzirksti.

LA.lv