Mobilā versija
0.0°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 21. februāris, 2017
26. augusts, 2015
Drukāt

Atvērs Imantam Ziedonim un Tukumam veltītu grāmatu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Apgāds “Mansards” laidis klajā grāmatu “Ziedošais ķiršu dārzs. Tukuma Imants”, kas veltīta dzejnieka Imanta Ziedoņa personībai, portālam LA.lv pastāstīja apgāda pārstāvis Arvis Ostrovskis.

“Grāmata atklāj Imanta Ziedoņa personības tapšanu, pirms dzejnieku Ziedoni iepazīst pasaule. Te lasāmas iepriekš nepublicētas vēstules klasesbiedriem, draugiem, skolotājiem un Tukuma pilsētas vadībai. Tukums ir Ziedoņa mīlestība, un grāmatu varam uzskatīt par mīlestības stāstu, kas vieno pilsētu un Imantu Ziedoni,” pauž Ostrovskis.

Grāmatas sastādītājs, tukumnieks un publicists Arnis Šablovskis apliecina: “Dzejnieks un mazpilsēta jau no pirmās satikšanās reizes iemīlējās viens otrā un turpināja šīs attiecības skaisti kopt. Dzejnieka iedvesmas impulss te joprojām turpina augt un nu jau ar zināmu regularitāti piedāvā ziedoniski skaistas izpausmes.”

Šis stāsts līdz šim Ziedoņa lasītājam palicis nelasīts, un grāmatas autors un izdevējs ir pagodināti atklāt lietas, kas par dzejnieku vēl nav pateiktas. Vēstuļu pirmpublicējumi, dzeja, raksti, veltījumi, reti foto, skolotāju un skolasbiedru atmiņu stāsti, kuri atklāj, ka “Imants jau toreiz literatūrā meklēja problēmas”, Māras Zālītes, Ērika Hānberga, Ivetas Šimkus esejas, kā arī sarunas ar dzejnieka tuviniekiem un laikabiedriem: Ausmu Kantāni-Ziedoni, Gunāru Janaiti, Sarmīti Ēlerti un citiem.

Grāmatu atvērs sestdien, 29. augustā plkst. 16.30 Tukumā, Katrīnas laukumā pie I. Ziedoņa dzejoļa “Tukums” objekta.

Pievienot komentāru

Čurkstupīte, Zilais kalns, Karietes līcis: Dzimtās valodas dienā aicina apzināt vietvārdusTurpinot vietējā mantojuma apzināšanas tradīcijas, arī šogad UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK) sadarbībā ar LU Latviešu valodas institūtu un partneriem aicina iesaistīties interaktīvā talkā, kas veltīta Starptautiskajai dzimtās valodas dienai – "Vietvārdu talkā".
Draugiem Facebook Twitter Google+