Mobilā versija
+4.2°C
Ivars, Ilgvars
Trešdiena, 1. marts, 2017
7. jūlijs, 2014
Drukāt

Atvērs Kembridžas profesores grāmatu par Rīgu Dzintara ceļā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Otrdien, 8.jūlijā, plkst.18 Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā norisināsies izdevniecības “Pētergailis” un Rīga 2014 rīkots pasākums “Dzintars. Ziemeļu zelts”, kura laikā notiks Kembridžas Universitātes profesores Dr. Māras Kalniņš grāmatas “Senie dzintara ceļi. No Rīgas līdz Bizantijai” atvēršana, vēsta Rīga 2014.

Pasākumā ar priekšlasījumu uzstāsies grāmatas autore – profesore Dr. Māra Kalniņš, kā arī 7. Pasaules koru olimpiādes uzvarētājas un Eiropas kultūras galvaspilsētas muzikālais simbols – vokālā grupa “Latvian Voices”, kā arī ikviens varēs pārbaudīt savas zināšanas erudīcijas spēlē par dzintara tematu.

Grāmatā apkopoti Latvijā dzimušās Kembridžas Universitātes profesores Māras Kalniņš mūža garumā veiktie pētījumi un ceļojumu iespaidi, apmeklējot senajās hronikās minētas vietas un pētot muzejos dzintara eksponātus.

Manuskripts, kurā atklāts Rīgas, Latvijas ieguldījums pasaules kultūrā, uz pasaules kartes iezīmējot “Dzintara ceļu”, vērtējams kā pētījums ar izcilības iezīmi. Tā autore, balstoties uz vēstures avotu sniegtajām liecībām, ir pētījusi dzintara tirdzniecības virzienus no Baltijas jūras reģiona uz Rietumeiropu un Vidusjūras baseina zemēm, apmeklējot senajās hronikās un vēsturnieku darbos minētās vietas un pētot muzeju ekspozīcijās atrodamos dzintara priekšmetus, kas liecina par Rīgas tirdzniecības un kultūras sakariem un dzintara apstrādes tehnoloģiju izcilību.

Autore apraksta divus lielākos senās pasaules dzintara ceļus: no Baltijas jūras cauri Eiropas vidienei uz dienvidiem līdz Vidusjūrai un no Baltijas jūras uz austrumiem pa Daugavu, tad pa Dņepru līdz Melnajai jūrai.

Grāmata uzrakstīta ceļojumu apraksta formā, iekļaujot arī ziņas par Latvijas, tostarp Rīgas, skaistākajām vietām. Grāmata izdota angļu un latviešu valodā, izdota arī grāmatas audioversija CD formātā.

Pievienot komentāru

Dziesmu svētkiem vajag jaunus kodus. Saruna ar māksliniekiem Annu un Krišu Salmaņiem (7)Vai Noslēguma koncertā dziedamajām dziesmām vajadzīgi jauni vārdi? Saruna ar "Purvīša balvas 2017"ieguvējiem – māksliniekiem Annu un Krišu Salmaņiem
Draugiem Facebook Twitter Google+