×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
22. septembris, 2015
Drukāt

Atvērs Rainim veltīto Imanta Ziedoņa eseju krājumu “Mūžības temperaments”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Trešdien, 23. septembrī plkst. 19 Dubultu stacijas mākslas telpā tiks atvērts Imanta Ziedoņa eseju krājuma “Mūžības temperaments. Studijas par Raini” jaunais, papildinātais izdevums, pastāstīja apgāda “Mansards” pārstāvis Arvis Ostrovskis.

Imanta Ziedoņa grāmata “Mūžības temperaments” ar apakšvirsrakstu “Studijas par Raini” ir literatūras vēsturē neparasts gadījums, kā viens dzejnieks tuvojas otram un izceļ mums viņa domas. Grāmatas virsuzdevums ir Raiņa reabilitācija, atbrīvošana no padomju ideoloģiski estētiskajā mītā kanonizētā proletariāta dzejnieka, sociālistiskā reālisma ideologa un praktiķa.

Akcentējot Raiņa daiļrades laikmetīgo un pārlaicīgo satvaru, dzejnieks raksta: “Rainis nekļuva vecs. Veca kļuva patiesība ap viņu. Ja mēs būtu mazliet jaunāki garā, mēs redzētu, ka Rainis vēl iet. (..) Tai Tagadnē, kurā (..) ir mūžība pašlaik.”

Eseju krājuma jauno izdevumu sakārtojusi literatūrzinātniece Andra Konste. Grāmatā publicēti Gunāra Janaiša veidoti unikāli Imanta Ziedoņa portretējumi no Dzejas dienām, autorvakariem, lasījumiem un ceļojumiem 20. gadsimta 60.–80. gados.

Grāmatas atvēršana Dubultu stacijas mākslas telpā drošības apsvērumu dēļ organizēta, izsūtot ielūgumus, taču sarīkojumu no Dubultu stacijas mākslas telpas translēs Latvijas sabiedrisko mediju portāls lsm.lv, kura tiešraide sāksies plkst. 19 ar grāmatas “Mūžības temperaments” atvēršanu un turpināsies plkst. 20 ar fonda “Viegli” jaunā albuma gaidīšanas svētku koncertu. Grāmatu un kultūrpreču mājā “NicePlace Mansards” grāmatas atvēršanu varēs vērot tiešraidē uz lielā ekrāna un iegādāties jauno grāmatu par īpašu cenu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+