×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
21. novembris, 2013
Drukāt

Auto īpašnieks varēs apstrīdēt cita šofera pastrādāto – radara fiksēto pārkāpumu

Foto - LETAFoto - LETA

Turpmāk transportlīdzekļa īpašniekam būs Satversmē garantētās tiesības apstrīdēt un pārsūdzēt viņam piemēroto sodu, ja braukšanas ātruma pārsniegšanu fiksēs ar fotoradaru, bet automašīnas īpašnieks pārkāpuma brīdī nebūs vadījis transportlīdzekli.

To paredz ceturtdien, 21.novembrī,Saeimā galīgajā lasījumā pieņemtie Ceļu satiksmes likuma grozījumi, portālu “LA.lv” informēja Saeimas Preses dienestā.

Likuma grozījumi izstrādāti, ņemot vērā arī šā gada Satversmes tiesas spriedumu. Ar to Ceļu satiksmes likuma norma par administratīvā soda piemērošanu automašīnas īpašniekam, ja pārkāpumu fiksē ar fotoradaru, atzīta par neatbilstošu Satversmei.

Soda kvīti par ceļu satiksmes pārkāpumu nosūta automašīnas īpašniekam, un līdz šim likums liedza pārsūdzēt piemēroto sodu, ja ar automašīnu ir braucis kāds cits un ja pārkāpumu fiksē fotoradars.

Tagad automašīnas īpašnieks varēs norādīt transportlīdzekļa vadītāju, kuram viņš ir uzticējis savu automašīnu un kurš pārkāpis ceļu satiksmes noteikumus. Ja pierādījumi apliecinās, ka pārkāpuma izdarīšanas brīdī automašīnu ir vadījusi cita persona, sodu transportlīdzekļa īpašniekam atcels un piemēros personai, kura vadījusi spēkratu.

Saeimas Preses dienestā atzīmē, ka likuma izmaiņas ievieš jaunu ietekmēšanas līdzekli, ko var piemērot autovadītājam atbilstoši pārkāpumu uzskaites punktu sistēmai. Atbilstoši pārkāpumam autovadītājam būs jāpiedalās braukšanas uzvedības korekcijas grupas nodarbībās.

Grozījumi nosaka pārrobežu informācijas apmaiņu par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem. Šādu regulējumu paredz Eiropas Savienības direktīva, un līdz šim šāda informācijas apmaiņas kārtība nepastāvēja. Tas nozīmē: ja ārvalstu pilsonis Latvijā pārkāps ceļu satiksmes noteikumus, mūsu valsts atbildīgie dienesti var pieprasīt datus par transportlīdzekļa reģistrāciju ārvalstīs un otrādi.

Tāpat noteikts, ka turpmāk bērni ar velosipēda tiesībām patstāvīgi varēs braukt no 10 gadu vecuma. Līdz šim tas bija atļauts no 12 gadiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+