×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
6. marts, 2015
Drukāt

“Baiļu robeža” kļuvusi par vienu no trim pretendentēm uz “Nīkes” balvu

Kadrs no filmas "Baiļu robeža".Kadrs no filmas "Baiļu robeža".

31. martā Maskavā tiks pasniegtas Krievijas Nacionālās kinoakadēmijas balvas “Nīke”, un viens no trim darbiem, kas nominēti kategorijā “Labākā dokumentālā filma”, ir režisora Herca Franka pēdējā filma “Baiļu robeža”, pavēstīja Nacionālā kino centra speciāliste Kristīne Matīsa.

Krievijas Kino akadēmijā apvienojušies vairāk nekā 600 kinoprofesionāļi, jau otro gadu akadēmiju vada kinorežisors Andrejs Končalovskis.

“Vērtējot 2014. gada kinoražu, visvairāk nomināciju NĪKES balvai saņēmusi Andreja Zvjaginceva spēlfilma Leviatāns (11 nominācijas), ar desmit nominācijām seko Alekseja Germana pēdējā filma “Grūti būt dievam”. Dokumentālā kino konkurence šogad tiek vērtēta kā ļoti spēcīga, kopā ar Herca Franka un Marijas Kravčenko filmu uz balvu pretendē arī Andreja Osipova “Koktebeles akmentiņi” un Sergeja Debiževa “Impērijas pēdējais bruņinieks”,” stāsta Matīsa.

Hercam Frankam šī nav pirmā saskare ar Krievijas Kino akadēmiju – balvai NĪKE kategorijā Labākā NVS un Baltijas valstu filma savulaik tika nominēts Herca Franka mūža darbs “Flashback” (2002), kas arī bija kopdarbs ar producentu Gunti Trekteri.

“Baiļu robežu”, kas kļuva par pēdējo Herca Franka filmu, pabeidza režisore Marija Kravčenko, filma producēta Latvijas studijā “Ego Media”. Filma pirmizrādi piedzīvoja 2014. gada decembrī, kļūstot par atklāšanas filmu vienlaikus divos starptautiskos kinofestivālos – Rīgas starptautiskajā filmu festivālā un Krievijas prestižākajā dokumentālo filmu festivālā “Artdocfest”, kas pazīstams ar savu brīvdomību un atklāto vēršanos pret Krievijas oficiālo politiku.

Filma Krievijā jau saņēmusi divas nozīmīgas kinobalvas – nacionālo prēmiju “Lauru zars” kā labākā filma dokumentālo un televīzijas filmu kategorijā un balvu “Baltais zilonis”, ko piešķir Kinematogrāfistu savienības Kinokritiķu un kinozinātnieku ģilde.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+