×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
4. novembris, 2014
Drukāt

Anda Līce: Baisā līdzāspastāvēšana (13)

Foto - LETAFoto - LETA

Nesen tūkstošiem cilvēku pie bijušās (?) VDK ēkas Maskavā pieminēja Staļina režīma upurus, šo pulcēšanos organizēja Krievijas cilvēktiesību aizstāvju organizācija “Memoriāls”. Pašreizējā vara, protams, tādas pieminēšanas nerīko un tajās nepiedalās, tas arī saprotams – tā turpina Staļina politiku un ar valsts atdzimšanu saprot vienīgi impērijas atjaunošanu. Un tavu brīnumu, padomju laikā tik briesmīgi vajātā Pareizticīgā baznīca šādu atdzimšanu svētī! Kāda baisa līdzāspastāvēšana, kad vieni piemin pagātnes upurus, bet citi gatavo valsti nākotnes upuriem! Šādai līdzāspastāvēšanai ir, ja tā var teikt, arī savi plusi – tā liek palikt nomodā un neatslābt.

“Memoriāls” ir viena no tām organizācijām Krievijā, kas nav zaudējusi vēsturisko atmiņu, bet kuras brīdinājumi pazūd Kremļa propagandas viļņos. Latvijai vajadzētu aicināt šīs organizācijas ļaudis, lai viņi brauc pie mums un stāsta šeit dzīvojošiem cittautiešiem patiesību gan par pagātni, gan tagadni. Kaut arī Latvijā ir daudz tā saucamo vatņiku, cilvēku ar padomju propagandā iestrēgušu apziņu, ar pasauli redzējušiem viņu bērniem un mazbērniem ir iespējams sarunāties. Diemžēl mums pašiem tas lāgā nevedas – neizsāpētās vēsturiskās netaisnības dēļ mēs bieži kļūstam neiecietīgi.

Lietas un vietas, ar kurām ir saistīti vissmagākie tautas sāpju punkti, ir saglabājamas kā mūžīgā brīdinājuma zīmes. Sabiedrībai ir jāprasa no Latvijas valsts maksimāla līdzdalība ne ar ko citu neaizstājama objekta – Stūra mājas – saglabāšanā un izveidošanā par dzīvās vēstures vietu, kas uzrunās visu tautību un pārliecību cilvēkus.

Latvijā ir daudz izglītotu, sirsnīgu ļaužu, kuru saknes ir Krievijā, taču ik reizi, kad saruna skar Krievijas šodienas politiku, viņi saka – tie ir meli un propaganda. Viņi, piemēram, netic, ka Kremļa spice ir sagrābusies neiedomājamas bagātības. Bet ko nu runāt par viņiem, ja paši latvieši izrādās viegli nozombējami. Vajag tikai pasaules vējiem uz Latviju atnest kādu nelāgu smaku vai ikdienā saskarties ar pašmāju nejēdzībām (kuras taču ir katrā valstī), lai simpātijas pret Maskavu desmitkāršotos. Milzīgu lomu šajā orientācijā spēlē tīši par izdevīgiem padarītie ekonomiskie līgumi, kas, izrādās, daudziem ir dārgāki par valstisko neatkarību.

Taču ir joma, uz kuru nedrīkst attiecināt šābrīža situāciju. Kultūra apņem visu cilvēci, līdzīgi kā asinsrite ķermeni. Uzliekot ilglaicīgus žņaugus kādai ķermeņa daļai, tā var atmirt. Kultūras robežas ar mainīgajām valstu robežām, par laimi, nesakrīt, un kultūras sakari starp tautām ir jāuztur un jāsargā. Izņēmums varētu būt vienīgi ar kultūru maskētā propaganda.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Latvija,protams,nav visnabadzīgākā Eiropas valsts,bet viena no nabadzīgākajām gan! Pat dzīvokļi,pieminētajā Bulgārijā ir tomēr daudzkārt lētāki. Neapliekamais minimums arī-kā Latvijā,tā Bulgārijā ir vienāds-75 eiro.Bet PVN likme pārtikai Latvijā ir 21%,bet Bulgārijā-tikai 9%! Pirmskara Latvija,kura tika nodibināta kā neatkarīga valsts uz drupām,Pirmā pasaules un pilsoņu kara Izpostītā zemē,ar uz Krieviju evakuētiem iedzīvotājiem,fabriku un rūpnīcu aizvestām iekārtām un pat dzelzceļa ritošo sastāvu,jau pēc desmit gadu pastāvēšanas-1928.gadā spēja paaugstināt neapliekamo minimumu no 1300 līdz 2000 latiem gadā,jeb 166 latiem mēnesī,atcelt ienākuma nodokli visiem lauksaimniecībā un zvejniecībā gūtajiem ienākumiem! 24 gadus pēc Latvijas atjaunošanas mums nav vairs ne VEFa,ne Liepājas metalurga,ne cukurfabriku,ne Baldones un Ķemeru sanatoriju,ne daudzu dzelzceļu!Šodien,pēc 24 gadiem,nerunājot jau par 2 zemūdenēm un dažiem tankiem,mēs pat apavus saviem karavīriem esam spiesti iepirkt ārzemēs! Par tādu IKP un PVN,mēs toreiz pat nezinājām! Toties nebija nekādu rindu,ne uz pieņemšanu pie ārsta,ne uz operācijām! Lai gan Tautas labklājības ministrijas Veselības departamentā strādāja tikai 17 darbinieki! Ministrijām nebija vajadzīgi,ne valsts sekretāri ar vietniekiem,ne parlamentārie sekretāri,ne ministriju,bankas un muitas specializēie atašeji Briselē un Maskavā,ne arī daudzās valsts un pāsvaldību aģentūras! Vai tad toreiz Latvijā bija vairākas reizes mazāk iedzīvotāju? Latvija šodien ir palikusi pat vienīgā ES valsts bez obligātās veselības apdrošināšanas! Toties algas valsts uzņēmumu valdēs gan tagad ir vairākas reizes augstākas kā ministriem! Un diez vai tās (no 2016.gada) būs zemākas atjaunotajās uzņēmumu padomēs!

 2. … Ojar, Nevar iedomaties, ka paseizeja valdibas vadiba vel uzdrosinasies versties pret nekaunigo Kremla propagandu, ar ‘aci pret aci, zobu pret zobu ‘ metodem, un starp citu, uzlugs ‘Memorials’ parstavjus pakutinat Usikovu un Urbanovica jutigas un vajas vietinas … ?!

  … Musejie zombetie laika spridi un prata atveselosanas procesa stav vel parak tuvu un tuvi bijusai Paradizei uz sis Zemes … un spele naivos it ka nesaprotot kulturas Trojas zirga nozimi Kremla pieteikta propagandas kara pret Baltiju …!

 3. Es dažreiz brīnos par latviešu gara darbiniekiem kuri nesaprot vielementārākās lietas. Es te nerunāju par Kalniņu vai Paulu, kuri pēc sava satura jau daudzus gadus stāv Kremļa pusē. Ja daži to līdz šim nav sapratuši tad pēdējie notikumi Ukrainā un Paula neviltotais sašutums par slepkavas – aktiera neielaišanu Latvijā to labi demonstrē.. Cik gan ļoti zemu jākrīt lai sagatavotu mazmeitas Kremļa uznācieniem, bet gan jau Maskava piešķirs kārtējo bļenduku. “Kultūras sakari starp tautām jāuztur” Bet vai tad mūsu teātri nav līdz šņorbēniņiem pilni ar krievu kultūru? Neko citu jau nedzird kā krievu lugas un kā vienā teātrī to noņem tā otrā tūlīt tiek iestudēts. Un tad vēl krievu režisori! Tā jau to lielkrievu šovinisma bacili mums pamazām iepotē caur lugām , caur aktieriem un tad tādas jaukas māmiņas cenšas mums iestāstīt cik plaša ir tā krievu kultūras cilvēka sirds, ka speciāli brauc pie bandītiem lai noslepkavotu kādu ukraini. Varētu arī cien. Anda Līcīte paturēt šīs melnsimtnieciskās krievu idejas pie sevīm un nemaitāt mūsu cilvēkus ar tamlīdzīgām blēņām.

 4. sāc tanta dzivot kaut vai tagadnē Atbildēt

  bet tu kā iesprūdusi pagātnē tā ārā netiec, tad sāc varbut ar kādiem 700-800 gadiem atpakaļ, kad te krustneši sāka viesoties, ko tad kņēgājies ar pedejo gadsimtu?

  • Viss notiek:
   “Mēs nedrīkstam aizmirst, ka senās Livonijas, kas sevī apvienoja Latvijas un Igaunijas teritoriju, oficiālais nosaukums ir Terra Mariana (Marijas zeme). Nākamgad svinēsim 800. gadadienu, kopš pāvests Inocents III to ir pasludinājis par Marijas zemi un uzņēmis tautu tiešā Svētā Krēsla aizgādībā.”
   Nuncijs Kintana: Bet pūķis vēl arvien ir dzīvs un arī šodien turpina darboties (Delfi.lv)

 5. Kādas tautības pārstāvji ir pie varas Krievijā un faktiski pasaules lielākajā daļā?Kas ir ieinteresēts,lai slāvs nogalina slāvu un gūt no tā maksimālu labumu sev?

 6. Nafig mums *Memoriaals*,pie mums populaaraaks ir *Formaats 3* ! Ziniibu alkstoshi civeecinji gaazhot duravas laukaa ! Tik veertiigas lekcijas nevar palaist garaam , kur nu veel viedie *propesoori*,kuri izskaidro *visiem saprotamaa* valodaa , *kur tas suns ir aprakts* un kaapeec pie taas aprakshanas ir vainiigi amurikaanju pindosi un gejropa !

 7. Mums baisa līdzāspastāvēšana ir ar ar to vatņiku masu, kuru līdzinieki Ukrainā ļāva Krievijai okupēt Krimu un sarīkot slaktiņu Ukrainas dienvidos. Visi eksperti brīdina – nākamā būs Baltija. Jāuzstāj par deokupāciju, nevis jaunu TV programmu radīšanu Krievijas propagandai.

 8. Labs lejamgabals. Autore norūpējusies par visas pasaules kultūru, no kuras krievijas kultūra ir liela sastāvdaļa, ko nevar pazaudēt! Tā ir ļoti vajadzīga lai arī pārejos latviešus padarīt par “vatnikiem” – ļoti patīk mums izmantot krievu žargonu. Es gan teiktu – par krievu paklausīgiem pakalpiņiem. Es gan būtu padomājis par to, kā plāšāk atvert durvis rīetumu kultūrai, kurā mēs patiešām esam organiska sastāvdaļa un no kuras latvieši saprot tikai to, ko PSRS klāstīja savā apgaismojumā aizliedzot visu pārejo. Ari šodien tas turpinās. Bet tā ķermeņa daļa, kas var saindēt visu organismu – lai atmirst! Katrā gadījumā speciāli par to nav jārūpējās. Tūlīt sāksim bezgalīgus debātus, kā atsijāt propagandu no kultūras. Krievijā tās nav dalamas.

 9. Paldies par rakstu!

 10. Tur jau ir tā lieta,ka pašmāju bezjēdzības sasnieguša tik augstu līmeni ,ka latvija ir Eiropas nabadzīgākā valsts.Tāpēc zombētājiem jāpieliek tikai nelielas pūles lai īstenotu savus mērķus.

  • Izskatās, ka zombētāji sasnieguši gribēto arī pie vērotāja: Latvija NAV Eiropas nabadzīgākā valsts! Jā, neesam tik augstu, kā gribētu – IKP uz iedzīvotāju no ES valstīm zemāks ir tikai Bulgārijā un Rumānijā. Bet ES ir Eiropas pārtikušāko valstu klubs, ārpusē paliek tikai dažas pārtikušās valstis (Norvēģija, Šveice, Islande). Pārējās – Krievijā, Baltkrievijā, Ukrainā, Moldāvijā, Albānijā un vēl dažās – IKP uz iedzīvotāju ir mazāks vai stipri mazāks nekā Latvijā.
   Bet Vakareiropa savu labklājību cēlusi drīz septiņdesmit gadu; Baltijas valstīm savukārt tie bija piespiedu kolektivizācijas, izsūtīšanu un komunisma celtniecības gadi…
   Pēc neatkarības atgūšanas daudz kas ticis darīts ne tā, kā vajadzēja, tomēr pārmest (kam?), ka nedzīvojam tikpat labi kā vācieši, ir stipri muļķīgi.

   • Bulgārija un Rumānija atrodas citā klimatiskaja zonā,bet par Krievijas un Baltkrievijas iedzīvotāju dzīves līmeni skaitļi netiek īpaši popularizēti.Salīdzinot tagadējo minimālo algu ar 1980. gada minimālo algu un noņemot vēl izdevumus par medicīnu,izglītību,paveras asinis stindzinoša aina par labu okupācijas periodam.Par to varam pateikties koloborantiem un viņu nerimstošām pūlēm turpināt savu darbību atbilstoši savam statusam.

Draugiem Facebook Twitter Google+