×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
25. novembris, 2012
Drukāt

“Baltcom” nākamgad, visticamāk, programmu piedāvājumā iekļaus LNT un TV3

Foto-LETAFoto-LETA

Kabeļtelevīzijas operators “Baltcom” arī pēc 2013.gada aprīļa, kad tiks atcelta LNT un TV3 obligātā retranslācija, visticamāk, piedāvās abus kanālus, atzina “Baltcom” padomes priekšsēdētājs Pēteris Šmidre.

Nākamgad no aprīļa par abām programmām kabeļoperatoriem būs jāmaksā, un, pēc Šmidres teiktā, tas, vai abi kanāli būs “Baltcom” piedāvājumā, būs atkarīgs no sarunām ar to īpašnieku Skandināvu koncernu “MTG Broadcasting AB” (MTG).  “Es domāju, ka [“Baltcom”] noteikti piedāvās, bet būs garas, garas debates par cenu politiku,” viņš pieļāva.

“Baltcom” padomes priekšsēdētājs gan pagaidām vēl nevarēja pateikt, kā maksa par LNT un TV3 atsauksies uz televīzijas skatītājiem. “Mēs nezinām prasības… vēl nav pateikts, cik būs jāmaksā,” sacīja Šmidre.

Vienlaikus viņš apliecināja, ka pilnībā nevar izslēgt iespēju, ka “Baltcom” abas programmas tomēr nepiedāvā.

Jau ziņots, ka Saeima 4.oktobrī vienbalsīgi galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, kas atcels obligāto retranslāciju jeb “must carry” principu nacionālajiem komerckanāliem. Izmaiņas ļaus nacionālajiem komerckanāliem, kas pašlaik ir TV3 un LNT, no kabeļoperatoriem prasīt samaksu par piegādāto saturu. Šāda kārtība būs spēkā no 2013.gada 31.marta līdz 2014.gada 1.janvārim.

MTG piedāvātā maksa par LNT un TV3 ir attiecīgi deviņi un 11 santīmi par katru klientu ar nosacījumu, ja abi kanāli būtu iekļauti paketē, kas redzami jebkuram kabeļtelevīzijas skatītājam. Ja kabeļoperators vēlēsies pārlikt TV3 un LNT uz dārgākām programmu paketēm, cenas pieaugums abiem kanāliem būs proporcionāls auditorijas apmēra samazinājumam. Kabeļoperatori sarunas ar MTG gan vēl turpina.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+