×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
24. augusts, 2014
Drukāt

Baltijas ceļa jubilejas koncerts pulcē tūkstošus skatītāju (4)

Foto-LETAFoto-LETA

Cilvēki Valsts himnas laikā "Baltijas ceļa" 25.gadadienai veltītajā lielkoncertā pie Brīvības pieminekļa.

Sestdien, 23.augustā, tūkstoši cilvēku bija pulcējušies Baltijas ceļa 25.gadadienai veltītajā lielkoncertā Rīgā, pie Brīvības pieminekļa.

Kā novēroja aģentūra LETA, cilvēki uz koncertu nāca gan ar ģimenēm, gan draugiem. Brīvības pieminekļa laukumā ieradās arī vairāki Baltijas ceļa atceres velobrauciena dalībnieki ar saviem divriteņiem.

Skatītāju vidū bija arī vairākas valsts amatpersonas.

Atceroties Baltijas ceļu, lielkoncerta ideja tika balstīta Baltijas valstu vienotības apliecinājumā. Koncerta kodolu veidoja Liepājas Simfoniskais orķestris un Valsts akadēmiskais koris “Latvija” Māra Sirmā, Paula Megi un Modesta Pitrena vadībā.

Koncertā uzstājās solisti Daumants Kalniņš, Ieva Prudņikovaite un Jeronimus Milus. Koncertā piedalījās arī grupa “Remix”.

Lielkoncertā skanēja Latvijas komponistu Raimonda Paula, Mārtiņa Brauna, Zigmāra Liepiņa, Ulda Marhilēviča, Borisa Rezņika kompozīcijas, kā arī skaņdarbi, kurus sarakstījuši Lietuvas un Igaunijas komponisti – Arvīds Malcis, Roks Radzevičus, Villems Kaps un Tonis Megi.

Koncerta scenogrāfiju, gaismu režiju un videoprojekcijas veidoja Māris Kalve, Mārtiņš Feldmanis un Didzis Jaunzems.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Ko tā tauta tāda nepriecīga izskatās? Vēderi kurkst?

  2. Vai nebūtu labi pakomentēt arī koncerta unikālo emocionālo gaisotni, kas noteikti kādu laiku paliks kā līdz šim nebijis mākslas un kultūras notikums ar “ilgtermiņa” nozīmi? Vai arī tā nav plašsaziņas cienīga kvalitāte?

  3. Ir, esmu kadrāā!

  4. Панихида по усопшей стране.Дорога в ни куда.Депортация,стагнация ,безработица,нищета и голод.Вот будущее и настоящее этой страны.Большинство ,из тех ,кто стоял на той дороге сегодня разочарованы и многие покинули по принуждению на всегда эту страну .А довольными тут остались ,те ,кто живёт за счёт этих тут оставшихся, наивных людишек, которых тут, до сегодня, как овец и баранов,стригут наши правители во всех местах,где только можно и нельзя.

Draugiem Facebook Twitter Google+