×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
19. augusts, 2015
Drukāt

“Baltijas Pērle” maina formātu; ilgs tikai piecas dienas

Foto: LETAFoto: LETA

Kinofestivāls “Baltijas pērle” šogad maina formātu, un divu nedēļu vietā filmas rādīs piecas dienas, medijiem trešdien pavēstīja “Rīgas nami” valdes priekšsēdētāja Vineta Verika.

“Skatītājs mainās, un mainās viņa paradumi. Viņam vairs nav laika veltīt divas nedēļas filmu festivālam, kā tas bija agrāk, tāpēc tagad festivāls būs piecas dienas,” sacīja Verika, piebilstot, ka nākotnē kinofestivāls varētu saglabāties šādā īsākā formātā, taču notikt divas reizes gadā.

Tāpat paredzēts, ka filmas vairs neizrādīs Kongresu namā. Šogad gandrīz visas filmas būs skatāmas kinoteātrī “Splendid palace”, izņemot atsevišķas 3D filmas, kuras varēs skatīties kinoteātrī “Citadele”.

Verika norādīja, ka programma vēl tiek saskaņota, taču plānots, ka no 17. līdz 21.septembrim filmas izrādīs darbadienās no plkst.17 līdz aptuveni plkst.23, bet sestdien un svētdien – no plkst.12 līdz aptuveni pusnaktij. Kopumā iecerēts izrādīt aptuveni 20 filmas.

Apmeklētāji varēs noskatīties Pītera Bogdanoviča filmu “Sapņu fabrika”, Vudija Allena filmu “Holivudas gals”, Maikla Kertica filmu “Kasablanka”, Pītera Grīnveja “Eizenšteins Gvanahvato”, Endrjū Heja “45 gadi”, Krievijas, Šveics un Vācijas kopdarbu “Petruškas sindroms”, ASV ražotās filmas “Manglhorns”, “Izkoptais stils”, “Salome” un “Knight of cups”, Irānas ražoto filmu “Taksometrs”, franču filmu “Dīpans”, Krievijas, Ukrainas un Polijas kopdarbu “Zem elektriskajiem mākoņiem”, Lielbritānijas ražoto filmu “Misters Holmss”, Lielbritānijas un Francijas kopdarbu “Amerikānis Parīzē”, Krievijas ražoto filmu “Mantinieki”, Francijas un Beļģijas erotisko filmu “Mīlestība” un citas.

Tāpat festivāla ietvaros paredzētas dažādas meistarklases un tikšanās ar režisoriem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+