×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
16. novembris, 2012
Drukāt

Baltijas vienotība!


Par godu Latvijas proklamēšanas gadadienai no sirds sveicu visus Latvijas iedzīvotājus, mūsu brāļus un māsas, un vēlu lielus panākumus un labklājību gadu garumā. Tā ir lieliska diena Latvijai, kad cildināt vienotību un solidaritāti, brīvību un demokrātiju.


 

Šī ir arī iespēja vēlreiz pārdomāt, cik cieši saistīta ir Baltijas valstu vēsture un liktenis. Īpaši dziļas attiecības starp mums bija tautas atmodas laikā 90. gados. Trīsvalodīgā dziesma “Atmostas Baltija”, kas tika radīta “Baltijas ceļam”, manās acīs joprojām ir Baltijas vienotības himna.

Šobrīd krīzes iespaidā mūsu valstis ir kļuvušas par īpašu piemēru, kā īstenot gudru un disciplinētu ekonomikas politiku. Tās ir plaši atzīts un veiksmīgs paraugs citām valstīm, ko analizēt un no kā mācīties.

Bet arī mūsu nākotne ir atkarīga no spējas un vēlmes strādāt kopā, nosakot kopīgas intereses, problēmas un veidus, kā rīkoties. Ja viena valsts nonāk nepatikšanās, tas ietekmē arī citas. Ir daudzas jomas, kurās mēs varam efektīvi risināt problēmas, balstoties uz Baltijas vienotību, piemēram, enerģētikā, vides jomā, lauksaimniecībā un ES finansēs.

Tādā veidā mēs jau strādājam Eiropas Parlamentā ar mūsu Latvijas deputātu kolēģiem. Lai gan esam ievēlēti no dažādām ES dalībvalstīm, mums ir daudz tēmu, kurās sadarboties. Kopā ar K. Kariņa kungu koordinēti sadarbojamies attiecībā uz enerģētikas neatkarību, ar S. Kalnietes kundzi – lauksaimniecības jomā un vēsturiskās atmiņas veicināšanā Eiropas vēstures izlīguma grupas ietvaros un ārpus tās, savukārt ar K. Šadurska kungu – vides un lauksaimniecības jomā. Ar prieku esmu pievienojusies arī I. Vaideres kundzes konferencēm par vēsturiskām tēmām un ārpolitiku Rīgā un Briselē.

Es gribētu redzēt mūsu reģionu kā sava veida Baltijas Beniluksa valstis – saimnieciski un kulturāli integrētu teritoriju, kurā valda labklājība, stabilitāte un vērtības, kas balstās uz dziļu un patiesu draudzību starp mūsu cilvēkiem. Latvija un Lietuva var kļūt par šādas paplašinātas sadarbības virzītājspēku.

 

Eiropas Tautas partijas grupas apmaksāta publikācija. Sagatavojis Ģirts Salmgriezis, ETP grupas preses dienests.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+