×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
15. janvāris, 2016
Drukāt

Barikāžu laiku piemin visā Latvijā. Pasākumu kalendārs (5)

1. Janvāris - barikāžu laika piemiņas mēnesis

1no13
Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pirms 25 gadiem, 1991.gada 13.janvārī, Latvijas Tautas Fronte iedzīvotājus aicināja sargāt Rīgu, jo politiskā situācija Padomju Savienībā bija sasniegusi augstāko saspīlējumu, militārā tehnika pārvietojās pa Viļņas ielām, radot reālus draudus iedzīvotājiem, arī Rīgā bija jūtama militāristu klātbūtne. Bija jārīkojas!

LTF aicinājumam atsaucās ļaudis no visiem novadiem, jau tās pašas dienas vakarā Rīgā sāka celt barikādes. To mērķis bija aizsargāt Augstākās padomes ēku, televīzijas torni, tiltus pār Daugavu un citus stratēģiski svarīgus objektus.

16. janvārī apšaudē pie Vecmīlgrāvja tilta gāja bojā satiksmes ministrijas šoferis Roberts Mūrnieks. 20.janvārī OMON mēģināja ieņemt Iekšlietu ministriju, apšaudē bojā gāja pieci cilvēki: skolnieks Edijs Riekstiņš, iekšlietu darbinieki: Vladimirs Gomonovičs un Sergejs Konoņenko, Rīgas Kinostudijas operatori: Andris Slapiņš, no gūtajiem ievainojumiem slimnīcā mira Gvido Zvaigzne.

Barikāžu piemiņas sarīkojumi daudzviet Latvijā sāksies jau piektdien, 15. janvārī, un turpināsies vismaz līdz 25. janvārim. Kopš 1997. gada 20. janvāris ir noteikts par barikāžu aizstāvju atceres dienu. Lūk, neliels apkopojums par to, kā šodien atceramies un pieminam 1991. gada notikumus.

 1. Janvāris - barikāžu laika piemiņas mēnesis
 2. Rīgā - koncerti, tikšanās un barikāžu rekonstrukcija
 3. Jelgavā uz tikšanos aicina Dainis Īvāns
 4. Balvos apbalvos aktīvākos barikāžu dalībniekuss
 5. Daugavpilī barikāžu laika piemiņa sāksies ar dievkalpojumu
 6. Cēsīs jaunieši vāks barikāžu laika atmiņu stāstus
 7. Talsos sagatavota izstāde "Liesmo barikāžu ugunskuri"
 8. Bauskā demonstrēs divas dokumentālas filmas
 9. Kuldīgā pieminēs pilsētas īpašo lomu barikādēs
 10. Alūksnē - plaša piemiņas programma
 11. Gulbenē aicina dalīties barikāžu laika fotomirkļos
 12. Tukuimā viesosies muzeobuss
 13. Ogrē pie karoga - sadziedāšanās ar Ievu Akurāteri

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Kāpēc tik ļoti tiek rīkoti tie barikāžu piemiņas pasākumi?
  Tāpēc, ka tie pārkrāsotajam padomju režīmam ir lieli svētki un svarīgs notikums. Tas bija laiks, kad komunistu vara sekmīgi atbrīvojās no viņus traucēt sākušās komunisma ideoloģijas un pārgāja uz kapitālismu, neizlaižot no savām rokām varu. Pārkrāsotais padomju režīms jau īstenībā nepiemin barikāžu aizstāvju drosmi un pašaizliedzību, bet gan to, cik veikli viņiem izdevās ar OMON palīdzību novērst no sevis tautas uzmanību un ērti iekārtoties barikāžu iekšienē. Barikāžu aizstāvjiem toreiz pat prātā neienāca, ka īstie ienaidnieki, kas nākotnē izsaimniekos un sagraus mūsu valsti jau atrodas viņiem aizmugurē. Omons, pret kuru tika celtas barikādes savu lomu nospēlēja un pazuda Krievijas plašumos, bet pārkrāsotais padomju režīms palika un turpina valdīt vēl līdz šai dienai.

 2. Tas bija skaists laiks, tautu vienojošs Atbildēt

  Vai tauta tagad nevarētu vienoties tāpat kā tolaik valsts virzībai uz uzplauksmi? VISI KOPĀ?!

 3. Pagājuši 25 gadi no laika kad stāvējām uz barikādēm, bet Latvijas attīstība NAV SĀKUSIES.
  KAD BEIGSIES ŠIS NENORMĀLĀS POLITISKĀS SPĒLĪTES VALDĪBĀ? Vai pienāks tāds brīdi, kad pie varas TIKUŠIE sāks domāt par VALSTI?!
  Gribam to atzīt, vai nē, bet kārtības ne valsts struktūrās, ne tieslietu sistēmā , ne politikā, ne valdībā NAV.
  Pēdējais laiks iestāties pret ekonomisko bēgļu uzņemšanu! Kurš no valdības to darīs, vai vispār dosies uz Briseli, ja ar valodu prasmēm nelepojamies. Vai atkal stāvēsim malā – lai izlemj citi?!!

 4. Nesaprotu ko vēl piemin to barikāžu laiku ! Tas viss ir kaķim zem astes ! Par velti gājām ,un cīnījāmies par labāku nākotni. Katru gadu ir arvien sliktāk un sliktāk .Pensijas mazas ,ka cilvēki nevar savilkt galus ,bet saeimas kungiem tikai palielina. KAD PREZIDENTS SĀKS DOMĀT PAR TAUTU UN TĀS VAJADZĪBĀM ????????

Draugiem Facebook Twitter Google+