×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
13. janvāris, 2016
Drukāt

Barikāžu dalībniekiem sola lielāku pensiju (52)

Foto - LETAFoto - LETA

Personas, kas jau saņēmušas barikāžu dalībnieka piemiņas zīmes (attēlā) vai pateicības rakstus, automātiski iegūs barikāžu dalībnieka statusu un varēs kandidēt uz atvieglojumiem.

Barikāžu atceres pasākumu priekšvakarā Saeima sākusi skatīt likumprojektu, kurš paredz palielināt pensijas un piedāvāt citus atvieglojumus 1991. gada janvāra barikāžu dalībniekiem.

Likumu “Par 1991. gada barikāžu dalībnieka statusu” sagatavojusi kādreizējā Latvijas Tautas frontes (LTF) priekšsēdētāja, pašreizējā Saeimas deputāta Romualda Ražuka (“Vienotība”) vadīta darba grupa. “Šādi mēs godināsim brīvības cīnītājus, izrādot valsts rūpes un sniedzot atbalstu tiem cilvēkiem, kuri vēsturiski sarežģītos apstākļos izrādīja drošsirdību, pašaizliedzību un iniciatīvu, pretojās okupācijas režīmam un palīdzēja Latvijas tautai atgūt savu brīvību. Pašreizējos nemierīgajos laikos šāds morāls žests no valsts puses ir īpaši nozīmīgs, lai arī jaunā paaudze redzētu piemēru, ka valsts novērtē savus varoņus,” teica R. Ražuks.

Likums paredz pensijas vecumu sasniegušajiem barikāžu dalībniekiem, ka pensijas neapliekamais minimums tiks paaugstināts līdz 280 eiro. Tas nozīmē, ka viņu pensija varētu palielināties aptuveni par 20 eiro. Tāpat paredzēti dažādi pasākumi, lai samazinātu barikāžu dalībnieku izdevumus par medicīnas pakalpojumiem, zālēm un rehabilitāciju, piešķirt viņiem nekustamā īpašuma nodokļa un sabiedriskā transporta lietošanas atlaides, kā arī citus atvieglojumus – tostarp iespēju priekšlaikus pensionēties divus gadus pirms pensijas vecuma sasniegšanas. Ne darba grupa, ne Labklājības ministrija pagaidām nevar pateikt, cik daudz līdzekļu no valsts budžeta būs nepieciešami šā likuma īstenošanai.

Sociālo un darba lietu komisijas deputāti vakar vienbalsīgi atbalstīja darba grupas sagatavoto likumprojektu, un tas tiks nodots Saeimas prezidijam, kurš lems par tā izskatīšanu Saeimā. Tomēr jau sēdes laikā deputātiem izcēlās diskusija par to, kādā kārtībā un kas atzīstami par barikāžu dalībniekiem. Likumprojekts gan par to runā, bet jau tagad skaidrs, ka šajā sadaļā būs nepieciešami būtiski precizējumi, lai izvairītos no domstarpībām un mēģinājumiem izmantot šo likumu savtīgos nolūkos. Līdzīgi kā joprojām mēdz uzplaiksnīt pa kādam konfliktam un skandālam par politiski represētā statusa piešķiršanu. “Vēl paies zināms laiks, kamēr precīzi zināsim, cik īsti mums ir barikāžu dalībnieku un cik daudzi no viņiem ir pensijas vecumā,” teica Sociālo un darba lietu komisijas vadītāja Aija Barča (ZZS). Viņa arī pieļāva iespēju, ka pensijas un citu atvieglojumu dēļ šo statusu mēģinās saņemt personas, kas barikādēm pat tuvumā nav bijušas.

Turpretim R. Ražuks pauž pārliecību, ka šai ziņā īpašām problēmām nevajadzētu rasties. “Pašlaik apzināti un reģistrēti 32 000 barikāžu dalībnieku, kuri saņēmuši piemiņas zīmes. Vēl aptuveni 1000 saņēmuši Saeimas pateicības rakstus. Īpaši daudz viņu vairs nevarētu būt – viens vai divi tūkstoši. Kopējais skaits nevarētu pārsniegt 35 000 cilvēku, ­augstākais 40 000. Mums pieejami 90% ar barikāžu dalībnieku sarakstiem, ko veidoja bijušās LTF nodaļas. Ir aculiecinieki, video- un fotoliecības. Par laukiem visi dalībnieki mums apzināti, neskaidrība varētu būt par rīdziniekiem,” teica deputāts. Viņš arī paskaidroja, ka šā likumprojekta kontekstā par barikāžu dalībniekiem uzskatāmi ne tikai cilvēki, kas dežurēja Rīgā, bet arī tie, kas sargāja stratēģiskus objektus citviet Latvijā. Tāpat par barikāžu dalībniekiem atzīstami ne tikai cilvēki, kas fiziski atradās karstajos punktos, bet arī tie, kas sniedza viņiem dažādu palīdzību – gādāja pārtiku, ārstēja savainojums, transportēja, koordinēja un tamlīdzīgi.

Personas, kas jau saņēmušas piemiņas zīmes vai pateicības rakstus, automātiski saņems barikāžu dalībnieka statusu. Tādēļ ļoti iespējams, ka tuvākajos mēnešos varētu pieaugt interese par šo atzinības zīmju saņemšanu. Nākotnē, kad pateicības rakstu dalīšana tiks izbeigta, savu barikāžu dalībnieka statusa gribētājiem būs jāpierāda administratīvā kārtā – tiesā. Darba grupa iecerējusi, ka varētu stāties spēkā jau šā gada vidū, bet, tā kā tas saistīts ar būtiskām maiņām budžetā, tad, visticamāk, lielāku pensiju barikāžu dalībnieki varēs saņemt ne agrāk kā nākamā gada sākumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (52)

 1. Atbalstu R.Ražuka centienus kaut mazliet uzlabot barikāžu dalībnieku dzīves apstākļus. Lielākajai daļai šo cilvēku 20 eiro ir nozīmīga summa. Kuram ir apkaunojoši saņemt 20 eiro, neviens ar varu nespiedīs un pakaļ nemetīs – nepieteiksies ,nesaņemsi un dzīvo mierīgi!

 2. vienkārši kauns lasīt….Ražuk, ja nepārtrauksiet šo tautas sarīdīšanu, tad tauta Jūs atcerēsies ilgi.

  ne jau tie ir jānozākā, kuriem “skauž”. visi, kas staigāja tur garām, skaitās barikāžu dalībnieki, jo viņi tur BIJA tikpat cēlu mērķu vadīti, kas jau ir pieteikušies Goda zīmēm. visa šī padarīšana ir pārspīlēta un neadekvāta. paredzamie atvieglojumi neatbilstoši notikumiem. taču nāciet pie prāta! vai tiešām deputātiem nev nekas labāks darāms, lai uzlabotu visas sabiedrības dzīves līmeni?

 3. KĀDS KAUNS ŠO VISU LASĪT….LATVIJA, KURP TU EJ?
  kādi atvieglojumi, kādas atlaides??? vai ideālus tagad pērkam par naudu?

 4. mans vīrs no pirmā vakara bija barikādes,viņa kolēģi no Jelgavas PMK,bet nevienu neatradu sarakstos,viņam nav arī piemiņas zīmes.Kādi saraksti ,kur viņi ir /Viņi gāja ar domupar brīvu Latviju ne par dažiem eiro.

 5. Kur jāreģistrējas?

 6. Vajag tikai politiķiem! Nevajag arī pensionāriem,jo ģimenēm ar bērniem esot vēl grūtāk!

 7. Domāju, ka ir labi mantot Parlamenta un Tautas atzinumu, jo AP bez Tautas atbalsta nevarēja pieņemt lēmumu un tomēr to pieņēma, jo bez novērtējuma kļūstam par pelēko masu. Paldies AP lojālajiem Latvijas valsts atbalstītājiem un Tautai. Domāju, ka x-stundā Tauta celsies, cerams, ka Mēs un Mūsu Mazbērni to nepiedzīvosim !!!!!!!!!!!!!!!!

 8. Simboliski varētu pie pensijas pielikt 15 EUR. Toreiz vidējais vecums barikādēs bija no 45-60 gadiem.Daudzi jau ir miruši un arī pārējie dalībnieki ilgi vairs nedzīvos.
  Kas piedalījās tie jau ir apbalvoti,bet tagad pēkšņi rodas daudzi citi,kuri esot bijuši individuāli.Tas gan ir apšaubāms,jo varēja jau tikai paskatīties.Ja es arī biju pie organizēšanas tad zinu kuri bija no mūsu uzņēmuma

 9. Arī mans vīrs tur bija ,brauca organizēti no Vaiņodes,bet pa visiem šiem gadiem ne reizi nav pieminēts un domāju nav nekādos sarakstos….

 10. Lasot komentārus nevaru nepiedalīties diskusijā, es domāju, ka ūdeni šeit neviens neduļķo, un arī labumi no valsts lielākai daļai nav vajadzīgi, bet viņi būtu priecīgi saņemt šo pelnīto piemiņas zīmi. Jo sarūgtinājums viņos ir, ka viņus neatceras.

 11. Ražuka kungs, no kurienes Jums tāda informācija, ka visi lauki ir apzināti, un ir saņēmuši piemiņas zīmes vai pateicības rakstus. Kādreiz bija tāda padomju saimniecība “Valmiera”, no kuras cilvēki devās uz Barikādēm, un neviens no viņiem nevienos sarakstos nav!!!!!

 12. Diemžēl ne visi barikāžu dalībnieki saņems tos labumus, kā to lēmusi valdība. Es arī tai skaitā. Toreiz, konkrēti Līvānu domē, vajadzēja ierasties ar pasi, un uz Rīgu, uz barikādēm braukt gribētājus, oficiāli reģistrēja. Tātad veidoja oficiālus cilvēku sarakstus. Un kādi tad vēl pierādījumi būtu vajadzīgi? Paliek vienīgais variants. Saraksti tika apzināti iznīcināti, un tapuši jauni, ar izredzētajiem. Rūgti.

 13. ;)))
  .
  “Kas arī bija jāpierāda”, tak’ jau.
  .
  Kopš aizlaikiem ir vispārzināms tāds pastāstiņš par elli, kurā esot iekārtots katrai tautībai savs piķa katls. Pie katra šitāda katla elles pārvaldnieks esot nofraktējis pāris zemāka ranga velnu – viens piemet malku zem katla, lai piķis riktīgāk vārās, bet otrs uzrauga “procesu”, lai neviens no piķa katlā vārītajiem neizrāpjas un neaizbēg. Bet, rau – pie viena šitāda katla neesot neviena “dežuranta”, par ko elles priekšnieks esot “prezentējis koncepciju”, ka – tas tak’ ir latv(āņu) “titulnācijas” katls. Zem kura malku piemet paši latvāņi, uz maiņām un pēc “priekšstāvju” sastādīta grafika. Un kuru uzraudzīt neesot nekādas vajadzības. Jo – ja nu kāds no piķī vārītajiem latvāņiem sadomājot rāpties no katla ārā nevis malkas piemešanai, bet gan bēgšanai – pārējie latvāņi šamo “izlēcēju” nekavējoties ieraus atpakaļ piķa katlā, izteiks “vienbalsīgu kolektīvo nopēlumu” un, pie tam vēl, kolektīvi “nostučīs” elles pārvaldniekam.
  .
  Ir sacīts: “Tādi esam…”
  Tā vi’š i’, ko šam padarīsi. 😉

 14. Bet kur īsti tie barikāžu dalībnieki var pieteiktie uz to paaugstināti pensiju

 15. Šajos komentāros labi redzama vienas iedzīvotāju daļas (ne jau labākās un godīgākās) sīkmanība, nenovīdība, skaudība un citas negatīvas iezīmes (es jau arī tur biju, bet mani neviens neievēro!) Otra daļa ir atklāti šīs valsts ienaidnieki un tās ideoloģiskie pretinieki, kuri te duļķo ūdeni un apmelo tos, kuri tiešām riskēja ar savām dzīvībām. Tagad jau visi lieli varoņi, bet tajā laikā bija arī daudz malā stāvētāju un tie tad
  arī tagad visvairāk klaigā par sašķeltību un tml.

 16. opis-tagad zemessargs rezervē Atbildēt

  Un nevis divus gadus priekšlaiciga pensionēšanās,bet vienkārši pensionēšanās-tas būtu cienīgi un godīgi,,,emigrantiem nauda ir-tautai-nav,,,,,

 17. Barikādēs nepiedalījās visa tauta, bet tikai tās drosmīgākie un apzinīgākie un latviskākie Patrioti! Un skaitliski tie bija apm. 5-8% + – no to dienu pāri divi miljoni ļaužu skaita LV, kā nu kuru reizi dienā vai naktī. Barikāžu sākumā bija cits skaits un citāds, daudz lielāks nobeigumā, kad jau bija skaidrs, ka nekas vairs nedraud no. Bija arī kādi,apm. max. 100 krievvalodīgie, no tiem kādi 20 cilvji no krievijas ar savu karogu, arī tos varb. derētu neaizmirst.

 18. • Naivis Kvadrātā 11. janvāris, 2016 13:40 Atbildēt
  Arī te ir viss melu pilns, kā arī par “lielajiem disidentiem” rožkalnu, vēveri, brūveriem utt. jo 4. maija kliķe TIKAI sev derīgos , verdziskos pakalpiņus slavē un ļauj tādiem publiski izteikties. Bet īsti barikāžu patrioti un nacionāli noskaņotie pilsoņi pat pieminēti netiek, jeb TIKAI pieminēti, neļaujot tiem izteikties! Labs tam piemērs ir pēdējā par barikādēm uzņemtā z.vidiņa “slavenā” filma, kurā tika atgremoti vecie filmu hroniku kadri, bet visi šodien intervētie to laiku barikāžu varoņi, kas varas kliķi atmasko, no filmas izgriezti un pats režisors gļēvi klusē.

 19. Ka nesanāk kā ar padomijas kara veterāniem, kas, gadiem ejot, vairojās ģeometriskā progresijā …

 20. Ražuks un Barča nokaunieties! Kas var izšķirot barikāžu dalībniekus. Kam kaut kas tāds var ienākt prātā?
  Labak padomšjiet par skolotāju algām, kas audzina jauno paaudzi un kuri uztur dzīvu šo notikumu mācot bērnus.

 21. Kaut kā liekas ka Ražukam un Ko ir pavisam merkantili apsvērumi. Domāju, ka Saeimas deputātiem būs pietiekoši prāta lai Ražuka ieteikumus noraidītu.

 22. patiešām, piedalījās visa tauita. un ne jau tādu kā lielā tēvijas kara veterānu priekšrocību dēļ. un es a r vēl neaizskrēju pēc nozīmītes, tāpat kā daudzi, kas tur reāli darbojās, bet kam likās neērti būt šitādu gribulīšu pirmajās rindās.

  • arī es biju,gandrīz visas dienas,māte lūdzās lai nebraucu,bet es to nevarēju atļauties.Kā jauns būdams,ar draugu,bijām pavisam tuvu iekšlietu ministrijai,apšaudes brīdī,visu to piedzīvojām.arī mēs ar draugu nēsam pieprasijuši piemiņas zīmes jo ir kauns no tiem kas toreiz gāja bojā.visi lauku cilvēki esot apzināti,kāpēc tad mēs nēsam?varbūt tie ir apzināti kas baidijās iebraukt Rīgā kad sākās šaušana.tādus zinu,noteikti skraida jau ar piemiņas zīmēm.visa tauta ir pelnijusi atzinību,arī tie kas palika mājās strādāt.

 23. Un tas viss ir nopietni? Atbildēt

  Ražuk, neesiet alkatīgs!!!!!Jums pietiks ar Saeimas pensiju !!!!Lai paliek pa eirocentiņam arī maizes cepējiem un tējas vārītājiem. Kauns par kaut ko tādu. Jau tagad ir specializētas pensijas un pie tam uz mūžu māksliniekiem,aktieriem. Lūk vini ir pārāki par celtniekiem,sirds ķirurgiem, daudzbērnu māmiņām…
  Tiešām kauns no šīm padomju paliekām…

  • tas viss izskatās slimi. nekad neapzinās VISUS dalībniekus. turklāt, tie, kuri netika uz Rīgu, strādāja mājās un darbos. TOREIZ LATVIJA BIJA VIENOTA. Bet nu viens Ražuks vēlas godināšanu un izdomāja šo apkaunojošo goda zīmju un 20 eiro lietu. Tajās dienās dzimtenes mīlestība vienoja tautu, bet tagad – VISĀDAS PRIVILĒĢIJAS PIEDĀVĀS, tāpat kā KARU IZGĀJUŠIEM VETERĀNIEM. Vai cilvēkiem nemaz vairs nav kauna jūtu?

 24. Manam vīram ir barikāžu fotogrāfijas- vai ar to pietiks pensijas paaugstināšanai.

 25. Uzmesties par galveno visas tautas pašaizliedzīgaja manifestācijā, kas bija barikādes, ir AMORĀLI.

 26. Vai Ražuks ir slims? Atbildēt

  Īpaši daudz viņu vairs nevarētu būt – viens vai divi tūkstoši ???????????????????????????????????

 27. Barikādēs piedalījās visa latviešu tauta. Atbildēt

  Barikādēs piedalījās visa latviešu tauta.
  Barikādēs piedalījās visa latviešu tauta.
  Barikādēs piedalījās visa latviešu tauta.
  Barikādēs piedalījās visa latviešu tauta.
  Barikādēs piedalījās visa latviešu tauta.
  Barikādēs piedalījās visa latviešu tauta.
  Barikādēs piedalījās visa latviešu tauta.
  Barikādēs piedalījās visa latviešu tauta.

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Barikādēs noteikti bija ļoooti maza daļa tautas! Jā, bija vīri no laukiem ar savu tehniku, saviem betona klučiem, malku, baļķiem, bija daudzi arī no Rīgas, bet bija arī tādi, kas tur pāris stundas pastaigājās un zuda mājās. Lauciniekiem bija savādāk, jo tie brauca organizēti un kaut kur nozust nebija iespējams un lielais vairums to nekad nedarītu. Barikādes bija katra cilvēka pārbaude un vairums to godam izturēja. Ja par deputātiem, tad esmu pārliecināts, ka no SC tur nebija neviens, no pārējām partijām varbūt, ka katrs desmitais, bet ministri jau nu gan nebija, varbūt, ka tikai Duklavs.
   Barikāžu dalībniekiem (saprotu, ka visi nav apzināti, jo arī es ar šo jautājumu kādreiz nodarbojos un zinu, ka daudzus nevarēja un nevar sadzīt rokā) noteikti vajadzētu kādu atvieglojumu, kaut mazu atlaidi starppilsētu autobusos vai nelielu nodokļu atlaidi. Tas nav slogs tagadējai nodokļu maksātāju paaudzei. Tā būtu goda un cieņas izrādīšana un nekas vairāk. Ir jāciena valsts vēsture un tās veidotāji! Tā pelnu kaisīšana pašiem uz savas galvas, pārliekās pieticības demonstrēšana un Ražuka nolikšana ir kārtējie kompleksi un tur nav meklējams nekas sovjetisks! Tā būtu normāla attieksme pret tiem, kas nebaidījās un brauca aizstāvēt savu Dzimteni, nezinot, kā tas beigsies!

   • mazu atlaidīti, vienu kapeiciņu par to, ka tur biju….vai tas nav mazliet tā kā nožēlojami? man jau šķiet, ka tie, kas patiešām turp devās sirds mīlestības vadīti, par šādu tirgošanos justos pazemoti nevis laimīgi.

    NEIEMAINĪSIM SĪKNAUDĀ SAVAS TAUTAS VIENOTĪBU, citādi nākamreiz (ja tāda būs) vairs nebūs, kas iet.

 28. Barikādēs piedalījās visa latviešu tauta.Tātad vajag šīs privilēģijas piešķirt visiem un nevajag veidot ”personālo pensionāru” kastu. Būtu labāk tomēr domājuši kā pacelt dzīves līmeni visiem.

 29. Tie kas uz barikādēm nebija diemžēl ir vairākumā. Starp Saeimas deputātiem noteikti. Tātad tā ir tukša pļāpāšana. Ķeceri var uz paradīzi necerēt.

 30. Es arī biju no zvana līdz zvanam, bet kaut kā neērti iet pieteikties varoņos.

 31. Atkal atrasts veids, kā šķelt tautu….

 32. Latvijas Nacionālajai bibliotēkai bija saraksti Atbildēt

  Bija saraksti ar tiem darbiniekiem, kuri ārpus sava darba laika dežūrēja un darbojās barikāžu dalībnieku paēdināšanā. Saraksti, apbalvotie dalībnieki, videoieraksti, fotogrāfijas varētu būt vislabākie apliecinātāji dalībai, bet tie, kuri sēdēja pie televizoriem vai nepameta tomēr savu darbu un māju (dzīvokli vai sētu), tie atbalstīja morāli, bet ne visi.

 33. Nacionālās bibliotēkas darbinieki Atbildēt

  Latvijas Nacionālās bibliotēkas darbinieki tolaik piedalījās, sniedzot atbalstu, barojot barikāžu dalībniekus, laižot pasildīties telpās, gatavojot ēdienus un dzērienus. Diezin vai katram būs atzinības raksts, bet cilvēki piedalījās un savā ziņā arī riskēja uz Barona ielas pie Elizabetes ielas. Līdz ar to var apliecināt viena otra kurzemnieka (cik atceros, bija atbraucēji no laukiem) dalību barikādēs, jo šie cilvēki gāja arī uz Vecrīgu un bija tuvumā.

 34. Vēl jau daudzi ir tādi barikāžu dalībnieki par kuriem neliekās zinām – ari es, tai starpā.

 35. Tas, kas barikāžu dalībniekiem beidzot būtu kādi bonusi, ir apsveicami. Taču, lai tie būtu kaut cik cieņpilni, tad piedāvājums pensijas neapliekamajam minimumam palielināties līdz 280 eiro ir tomēr stipri vien nožēlojams. 20 eiro pielikums pie pensijas. Tas tikai kompensē to, ko atņēma likvidējot pensiju piemaksas sākot ar 52. gadā dzimušajiem jaunajiem pensionāriem. Tie arī sastādīs pamatmasu no barikāžu dalībniekiem, kuri šobrīd jau pensionējušies. Ja ko dariet, tad dariet ar cieņu un pateicību nevis ķeksīša pēc. Tie 20 eiro barikāžu dalībnieku labklājību nekādi neuzlabos. Un ja dalībnieku skaits ir max 40 000, tad varētu gan atļauties izvirzīt cēlākus mērķus. Barikāžu dalībnieki toreiz negāja naudas dēļ. Bet šodien, pēc 25 gadiem, ja jau valsts vēlas pateikties, tad tam būtu jābūt kaut cik cieņpilni.

  • viedais Laikabiedram Atbildēt

   vai tikai barikādes ir tas mērs, par ko jāpateicas cilvēkam? varēja būt. bet nebij….ne kaujas, ne asins izliešanas. tāpēc nevajag pārspīlēt. vai mazāk apbalvojumus pelnījušas tās sievietes, kas tajās nedrošajās dienās audzēja, sargāja n baroja bērnus mājās? vai visas Mātes nav pelnījušas labu pensiju un goda zīmes par bērnu izaudzināšanu, pabarošanu, izskološanu visos grūtajos laikos – arī 90-ajos gados, kad valdīja nabadzība, bexzdarbs un posts? Pirms Ražuks neapbalvos visas Mātes, kas audzināja b’wernus cauri 90 -tajiem, tikmēr šāda barikāžu dalībnieku kastas veidošana būs kauns nevis gods.

 36. Toties pensionetiem arodivalīdiem,kuri invaliditāti ieguvuši strādajot kaitīgos apstākļos,atņemta apdrošinašanas atlīdzība,aizliegts ārstēt un noteikt atbilstošu invaliditātes grupu.Toties tiem,kuri izcīnījuši šo cūcību,bonusi!

 37. Kā var pierādīt ka piedalījies barikādēs??? Vai ar selfijiem?

 38. Arī es esmu apbalvotais dalībnieks. Ka man tāds tituls, lepojos.
  Bet vai par to vajadzētu tik plašu “labumu” klāstu, diezin vai.
  Vienīgi piekrītu par pensijas nodokļa griestu pacelšanu (kas ir daudz vienkāršāk izpildāms ), bet tad jau jūtamāk – līdz 360 – 400 EUR, kā minimālā darba alga.
  Vēl varētu ņemt nosaukuma dalībnieka nopelnus, vēršoties pie pašvaldības ar kādu būtisku vajadzību.
  Negribētos, ka likums varētu sanaidot faktiski visu šajā notikumā iesaistīto sabiedrību, jo arī citu pensionāru un cilvēku dzīves līmenis nemaz nav tik spožs. Turklāt, to nosakot caur tiesu, būs vēl lielākas klapatas.

  • Jā, arī es esmu pensionārs. Arī esmu šī godpilnā apbalvojuma saņēmējs!Vai vajag kādas privilēģijas . .
   Būs cilvēki, tādi kā es,kam jau ir politiski represētās personas statuss un baudu vai pareizāk, saņemu valdības noteiktos atvieglojumus! Bet jebkurā gadījumā būs un ir jau noteikti cilvēki kam šie atvieglojumi vai kāds gads ātrāk pensijā būs daudz no svara!
   Mūsu toreiz bija daudz, tas tiesa! Paliksim ar vien mazāk, tas arī tiesa, bet vai tamdēļ viens uz otru nu šķībi skatīsimies, sak, vai maz tu tur biji utt. Tādi nu latvieši esam. Jā, un neaizmirsīsim, ka arī krievu cilvēki mums toreiz bija līdzās!

 39. Barikādēs vairā vai mazāk piedalījās visa latviešu tauta.Tātad vajag šīs privilēģijas piešķirt visiem,izņemot komunistiskās partijas,KGB un līdzīgu struktūru štata darbiniekiem,kā arī ārštata ziņotājiem(stukačiem).Bet ja godīgi,tad atkal grib veidot ”personālo pensionāru” kastu.Varbūt būtu labāk tomēr domājuši kā pacelt dzīves līmeni visiem

  • Pilnīgi pareizi.Dažādās ar neatkarību saistītās aktivitātēs tajā laikā piedalījās gandrīz vai katrs normāls latvietis. Ražuka priekšlikumi latviešiem svēto garīgās atmodas laiku pārvērtīs par konfliktu un tautas šķelšanas laiku. Šie priekšlikumi ir jānoraida.

 40. simboliska žēlastības dāvana "smirdiem" Atbildēt

  Šiem tajā laikā algas maksāja “ģaģa Sem” vai
  tomēr dalīja uz skaitu to,ko nopelnīja tie,kuri
  šo to vēl ražoja cehos vai slauca govis fermās ??
  Tā kā pienāktos visiem tomēr !

Draugiem Facebook Twitter Google+