Ekonomika
Bizness

Bažas, ka vistu skandāla dēļ var ciest Latvijā strādājošs uzņēmums 16

Foto – LETA

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) aicina gan valsts iestādes, gan medijus un sabiedrību būt kritiskiem pret organizācijas “Dzīvnieku brīvība” sākto kampaņu pret olu ražotāju “Balticovo”, radot iespaidu, ka vistas tiek turētas briesmīgos apstākļos, nenodrošinot normatīvajos aktos nostiprinātās prasības, informēja LTRK.

Uzņēmēju organizācija vērš uzmanību uz to, ka reģiona tirgū savu darbību vēlas attīstīt vairāki tiešie “Balticovo” konkurenti, tādējādi jebkura nomelnojoša kampaņa var tieši ietekmēt Latvijas uzņēmuma darbību.

Pēdējā gada laikā vairāki Latvijā strādājoši uzņēmumi izjutuši negodīgas konkurences cīņas, tādējādi cīnoties ar reputācijas riskiem, tiekot pakļauti gan mediju, gan sabiedrības nosodījumam, kā arī neskaitāmām valsts iestāžu pārbaudēm, kas būtiski ietekmē biznesa ikdienas darbu.

“Ne tikai Latvijā, bet visās Baltijas valstīs piedzīvojam milzīgu iekšējā patēriņa kritumu, jo daudzi aizbraukuši prom, bet citi nevar atļauties iegādāties visu, ko vēlas, jo algu līmenis ir zems. Tāpēc daudzas kompānijas, kas vēlas ienākt jaunā, vēl neapgūtā tirgū, izmanto nevis godīgas konkurences priekšnoteikumus, strādājot ar tirgotājiem, piedāvājot labākās cenas utt., bet gan nodarbojas ar nomelnošanas kampaņām, tādējādi savus konkurentus izspiežot ārā, lai paši ieņemtu viņu vietu,” norāda LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Viņš skaidro, ka visbiežāk šādām kampaņām tiek izvēlētas neaizsargātās grupas, tostarp dzīvnieki, par ruporiem izmantojot organizācijas, kuras it kā aizstāv viņu tiesības.

LTRK ir pārrunājusi izveidojušos situāciju ar “Balticovo” vadību un ir informēta par to, ka reģionā plašu darbību vēlas attīstīt vairāki šīs industrijas pārstāvji. Tāpēc nolemts sazināties ar Igaunijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras vadību, lai aicinātu uz konstruktīvu sadarbību un godīgas konkurences priekšnoteikumu ieviešanu reģionā.

LTRK aicina nepakļauties sāktajai kampaņai, lai neciestu Latvijā strādājošs uzņēmums, kas maksā nodokļus, nodrošina darbvietas un eksportē savu produkciju, tādējādi palīdzot attīstīties Latvijas ekonomikai.

Saistītie raksti

Jau vēstīts, ka “Dzīvnieku brīvība” pārmet “Balticovo” nepienācīgu izturēšanos pret vistām olu ražotnēs Madonā un Daugavpilī, bet “Balticovo” norādījis, ka dzīvnieku aizstāvju publiskotajā video redzami kadri no nemodernizētajām novietnēm, kurās atrodas putni dzīves stadijā, kad notiek dabīga putnu atspalvošanās.

Savukārt Pārtikas un veterinārais (PVD) pēc ārkārtas pārbaudēm uzņēmumā atzinis, ka putnu blīvums visās uzņēmuma dējējvistu novietnēs Daugavpilī, Madonā un Iecavā atbilst noteiktajām labturības prasībām, izņemot gadījumus atsevišķās mītnēs, kur vistām nav nodrošināti pakaiši jeb speciāli paklājiņi, uz kuriem putnam ir iespēja kašņāties. Par šiem pārkāpumiem PVD noformējis brīdinājuma rīkojumus.

LA.lv