×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
20. aprīlis, 2016
Drukāt

Plankumu dēļ veiks padziļinātu Dienvidu tilta ekspertīzi (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Uz pirms pāris gadiem ekspluatācijā nodotā Dienvidu tilta atbalsta sienām parādījušies balti plankumi. Rīgas Dome (RD) sola veikt padziļinātu tilta un tam piegulošo konstrukciju ekspertīzi, vēsta “Latvijas radio”.

Tiek pieļauts, ka baltie plankumi uz tilta atbalsta sienām radušies laikapstākļu vai ceļu kaisīšanai izmantotā sāls ietekmē.

Tikmēr eksperti brīdina, ka šie pleķi var novest arī pie sienas ārējā slāņa bojājumiem. Tilta atbalsta sienu izbūvē izvēlētie betona bloki pakļauti korozijai un to īpašības neatbilst konkrētajiem ekspluatācijas apstākļiem. “Ja tie bloki atrastos citā vietā, citos apstākļos, tos varētu bez bažām izmantot, bet apstākļi, kādos šos blokus izmanto, rada nopietnas bažas par to ilgmūžību, “Latvijas radio” atzina RTU Inženiertehnisko būvju diagnostikas zinātniski pētnieciskās laboratorijas vadītājs docents Aigars Ūdris.

Savukārt RD Satiksmes departamentā pauž pārliecību, ka baltie plankumi, kas manāmi uz Dienvidu tilta atbalsta sienām, nevar ietekmēt tā noturību un satiksmes dalībnieku drošību, sacīja departamenta pārstāve Ilze Dimante. Viņa uzsvēra, ka plankumi manāmi uz tilta atbalsta sienām, nevis nesošajām konstrukcijām, kā tas izskanējis dažviet publiskajā telpā.

Dimante arī akcentēja, ka pērnā gada nogalē tika pārbaudītas visas Dienvidu tilta konstrukcijas un tas atzīts par ekspluatācijai drošu, nekādas nepilnības neesot konstatētas.

Par “Zelta tiltu” dēvētā būve izmaksājusi vairāk nekā 800 miljonus eiro. Tā būvniecībai RD ņēmusi ievērojamu kredītu. 2016.gada budžets liecina, ka saistību segšanai par Dienvidu tiltu paredzēti gandrīz 54 miljoni eiro. Jau tā celtniecības laikā eksperti brīdinājuši par neatbilstošas kvalitātes materiālu izvēli.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. ”Gaismas pils” jāmazgā ,dienvidu tilts brūk….. vai amatpersonas ar galvu domā ar?

  2. kad tilts sabruks,tad ierēdņi sāks domāt

Draugiem Facebook Twitter Google+