×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
9. jūnijs, 2016
Drukāt

Bērnudārzu problēmu pagaidām neredz (2)

Vērmanes dārzā norisinās partijas "Latvijas attīstībai" rīkotā protesta akcija "Atdodiet manu bērnudārzu!" ar mērķi nepieļaut valsts līdzfinansējuma pārtraukšanu tiem bērniem, kuriem nav nodrošināta vieta pašvaldības bērnudārzā.Vērmanes dārzā norisinās partijas "Latvijas attīstībai" rīkotā protesta akcija "Atdodiet manu bērnudārzu!" ar mērķi nepieļaut valsts līdzfinansējuma pārtraukšanu tiem bērniem, kuriem nav nodrošināta vieta pašvaldības bērnudārzā.

Foto - LETA

Tikai pēc mēneša – 7. jūlijā – Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja apspriedīs situāciju ar bērnudārzu rindām galvaspilsētā un mēģinās saprast, vai tiešām mazākumtautību bērnudārzos rindas ir krietni īsākas nekā latviešu dārziņos.

Pagājušajā nedēļā jau rakstīju, ka latviešu ģimenes dažkārt spiestas savus mazuļus sūtīt krievu bērnudārzos, jo latviešu pirmsskolas izglītības iestādes ir nepieejamākas. Piemēram, maija beigās Rīgā bija pat septiņas pirmsskolas, kur bija brīvas vietas, bet tikai vienā no tām brīvas vietas bija latviešu grupās.

Šai problēmai uzmanību pievērsuši arī Rīgas domes “Vienotības” frakcijas deputāti Sarmīte Ēlerte, Baiba Brigmane un Kārlis Strēlis, kuri pieprasīja atbildīgās komitejas darba kārtībā iekļaut jautājumu par to, “kas tiek un tuvākajā nākotnē tiks darīts, lai samazinātu rindas latviešu valodas bērnudārzos”. Deputāti arī lūdza paskaidrot, kāpēc uz vietām mazākumtautību bērnudārzos ir mazākas rindas nekā uz vietām latviešu valodas bērnudārzos un vai netiek mākslīgi uzturēts neatbilstoši liels mazākumtautību bērnudārzu skaits. “Nav pieņemami, ja latviešu ģimenēs vecāki ir spiesti laist bērnus krievu bērnudārzos, jo latviešu grupiņās nav vietas,” teica S. Ēlerte.

Izglītības, kultūras un sporta komitejas vadītāja Eiženija Aldermane (“Gods kalpot Rīgai”) vakar informēja, ka bērnudārziem veltīta sēde tiks sasaukta, taču tikai 7. jūlijā. Ātrāk neesot jēgas par šo tēmu spriest, jo trūkstot informācijas par to, vai opozīcijas deputātu uzsvērtā problēma patiešām pastāv. “Es neesmu saņēmusi nevienu vēstuli, kurā būtu saistīta tautība ar bērnudārzu rindām,” teica E. Aldermane. “Tāpēc es šobrīd problēmu neredzu.” Līdz sēdei Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam būs detalizētāk jāizpēta bērnudārzu rindas, lai saprastu, kā tās atšķiras latviešu un mazākumtautību bērnudārzos. Dažās pirmsskolās tikšot arī izpētīts, kāda tad ir uzņemto bērnu dzimtā valoda.

E. Aldermane pieļauj, ka cittautiešu latviešu bērnudārzos tomēr ir vairāk nekā latviešu krievu bērnudārzos. Tas arī, iespējams, veidojot lielākas rindas uz latviešu pirmsskolām. Taču konkrētu datu nav, tāpēc arī pagaidām runāt par pašvaldības politiku šajā jomā viņa nav gatava.

S. Ēlerte toties pauda neapmierinātību ar to, ka sēde atlikta uz tik ilgu laiku, jo tuvojas jaunais mācību gads un “vecākiem jautājums par iekļūšanu bērnudārzā ar katru dienu kļūst arvien aktuālāks”.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nav normāli,ka vispār eksistē bērnudārzi un skolas svešā valodā.

  2. Nu skaidrs, ka par to runāt nav gatava – ko gan citu varētu gaidīt no ilggadējās komunistiskās partijas biedrenes?

Draugiem Facebook Twitter Google+