×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
18. septembris, 2012
Drukāt

Bērziņš atzinīgi vērtē Ķīļa idejas par reformām augstākajā izglītībā

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts prezidents Andris Bērziņš šodien vizītes laikā Neretā atzinīgi novērtēja izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīļa izteiktās idejas par reformu nepieciešamību augstākajā izglītībā, kā arī uzsvēra, ka mazo lauku skolu liktenis ir vitāli nozīmīgs Latvijai, tādēļ tās pēc iespējas būtu jāsaglabā arī nākotnē, aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejā.

Tikšanās un detalizēta saruna ar Ķīli Bērziņam paredzēta oktobra sākumā, aģentūrai LETA pavēstīja Valsts prezidenta preses sekretāre Līga Krapāne.

Kā ziņots, Bērziņš jūlija beigās sarunā ar izglītības un zinātnes ministru norādīja, ka augstākās izglītības programmu kvalitātes izvērtēšanas sistēmā ir būtiskas nepilnības.

Šodien, uzturoties darba vizītē Neretas novadā, Valsts prezidents tikās ar pašvaldības deputātiem, apmeklēja Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolu un Jāņa Jaunsudrabiņa muzeju “Riekstiņi”, kā arī viesojās Baltijas valstīs unikālā liellopu izsoļu namā “Baltijas liellopu izsoļu nams”.

Novērtējot Neretas novadā apmeklējuma laikā redzēto, Valsts prezidents atzina, ka Neretas novada teritorijā plānošana ir notikusi sabalansēti un pārdomāti. Vienlaikus, tiekoties ar Neretas novada deputātiem un diskutējot par valsts attīstību kopumā, Bērziņš un pašvaldības deputāti bija vienisprātis par to, ka, valstij atkopjoties no ekonomiskās krīzes, būtu stingri jāievēro taupība un jāpārdomā publiskā finansējuma projekti, atsakoties finansēt tādus, kas nākotnē uzturēšanas ziņā var prasīt nesamērīgi augstas izmaksas.

Valsts prezidents un deputāti atzina, ka valstij izšķirīgu lēmumu un reformu pieņemšanā būtu nepieciešama visas valdības vienota atbildība un vienots atbalsts šādiem lēmumiem, jo diemžēl līdzšinējā partiju attieksme varas dalīšanā ir balstījusies uz ministriju sadalījumu un saimniekošanu pēc principa “katram sava ministrija, katram savs atbildības lauks”, neuzņemoties atbildību par valsts attīstību kopumā.

Tiekoties ar pašvaldības deputātiem, tika pārrunāti arī jautājumi, kas skar NAP izstrādi, ceļu uzturēšanas un būvēšanas nepietiekamo finansēšanas apjomu, kā arī nodokļu politikas izmaiņas nākotnē, kurām, pēc Valsts prezidenta domām, vajadzētu saistīties ar lielāku nodokļu pārdali konkrētās administratīvajās teritorijās, aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejā.

Sarunā ar Neretas vidusskolas pedagogiem un skolniekiem Valsts prezidents novēlēja “nebūt pieticīgiem, bet būt pacietīgiem un mērķtiecīgiem gan savu zināšanu kapitāla palielināšanā, gan nākotnes profesijas izvēlē”. Atbildot uz skolēnu jautājumiem par labākajām profesijām, kas nākotnē būs nepieciešamas Latvijā, Bērziņš atzina, ka katram pašam ir jāsaprot savas iespējas, jāatrod savi talanti un jārealizē savas vēlmes. Centralizēta labāko profesiju nominēšana, viņaprāt, būtu bezatbildīga un riskanta rīcība no valsts un politiķu puses, ja tāda tiktu piekopta.

Atbildot uz jautājumu par nacionālās pašapziņas veidošanu, Valsts prezidents atzina, ka primāri cilvēkā ir jāieaudzina tolerance un pašcieņa, lai viņš justos neatkarīgs un vienlaikus cienītu citus cilvēkus sev līdzās. Tieši sarunā ar vidusskolas pedagogiem un skolniekiem Bērziņš pauda atzinību Ķīļa idejām un rūpes par mazo lauku skolu likteni.

Novērtējot SIA “Adam farm” izsoļu namā “Baltijas liellopu izsoļu nams” redzēto un dzirdēto, Bērziņš atzinīgi izteicās par Kaspara un Oskara Ādamu aizsākto projektu, ņemot vērā, ka tas ļauj Latvijai eksportēt kvalitatīvus šķirnes liellopus ne tikai uz Eiropas Savienību, bet arī, piemēram, uz Turciju. Prezidents uzsvēra, ka šim projektam iespējama liela nākotne.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+