×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
17. decembris, 2012
Drukāt

Bērziņš neredz citu iespēju Latvijai, kā pievienoties eiro

Foto - LETAFoto - LETA

Latvija ir veikusi visus sagatavošanās soļus, lai pievienotos vienotajai Eiropas Savienības valūtai eiro, tadēļ tai nav citu iespēju, kā pievienoties eiro zonai, intervijā aģentūrai BNS sacīja Valsts prezidents Andris Bērziņš.

“Protams, es atbalstu [eiro ieviešanu 2014.gadā], jo es neredzu nekādu citu iespēju. It sevišķi tagad, kad Latvija praktiski uz to ir gājusi un visu izdarījusi – gan iestājoties Eiropas Savienībā (ES), gan piesaistot savu valūtu – latu – eiro. Visi sagatavošanās soļi ir veikti,” atzina prezidents.

Viņš norādīja, ka Latvijas ekonomikas pamati ir saistīti ar ES un eiro zonas valstīm, arī no tāda viedokļa ir loģiski, ka sadarbība notiek vienā valūtā, jo nespastāv valūtas risks.

“No ilgtermiņa stabilitātes viedokļa un uzskata, ka ES ir labākais un pozitīvākais, kas pašlaik ir iespējams, nav nekāda pamata atteikties no pievienošanās eiro zonai. Turklāt mēs faktiski uz eiro jau esam pārgājuši. Ja banku sistēmā aktīvu pusē daudz vairāk ir izlietots eiro, tad mēs jau arī tur esam savu izvēli izdarījuši par labu eiro,” uzskata Bērziņš.

Viņaprāt, pašreizējās diskusijas par eiro ieviešanas lietderību ir saistītas ar to, ka cilvēka dabā ir pretoties pārmaiņām.

“Tā ir cilvēka daba. Ja mēs nolemtu pievienoties 2015.gadā, tad būtu saucieni – kāpēc nevaram ātrāk –, un, kad pienāktu 2015.gads, tad būtu tādi, kas teiktu – kur mēs skrienam. Pašreiz notiekošais, manuprāt, ir cilvēka dabiska reakcija, lai neko nemainītu,” pastāstīja prezidents.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+