×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
17. oktobris, 2013
Drukāt

Bērziņš un Karimovs uzsver ES un Uzbekistānas attiecību padziļināšanu

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas prezidents Andris Bērziņš (no kreisās) un Uzbekistānas prezidents Islams Karimovs piedalās svinīgajā ziedu nolikšanas ceremonijā pie Brīvības pieminekļa.

Valsts prezidents Andris Bērziņš un Uzbekistānas prezidents Islams Karimovs, kurš ceturtdien ieradies valsts vīzītē Latvijā, uzsvēruši, ka ir svarīgi padziļināt Eiropas Savienības (ES) un Uzbekistānas attiecības, pavēstīja prezidenta Preses dienestā.

Karimovs augsti novērtējis to, ka ES sadarbība ar Centrālāzijas valstīm tiks virzīta par vienu no Latvijas prezidentūras ES prioritātēm.

“2015.gada pirmajā pusē Latvija būs Eiropas Savienības prezidējošā valsts. Eiropas Savienības-Centrālāzijas attiecību padziļināšana būs viena no Prezidentūras prioritātēm. Ar prezidenta kungu bijām vienisprātis, ka ir svarīgi tālāk padziļināt Eiropas Savienības un Uzbekistānas attiecības, īstenojot Eiropas Savienības Centrālāzijas Stratēģijas ieviešanu,” preses konferencē pauda Bērziņš.

Prezidenti uzsvēra, ka viens no galvenajiem uzdevumiem Latvijas un Uzbekistānas sadarbības darba kārtībā ir tirdzniecības un investīciju iespēju tālāka paplašināšana, kas sekmētu abu valstu ekonomisko izaugsmi un uzplaukumu.

“No savas puses varu vēlreiz apliecināt, ka esam ieinteresēti tālākajā Latvijas un Uzbekistānas politisko un ekonomisko attiecību attīstīšanā,” pauda Bērziņš, norādot, ka Centrālāzijas reģions ir izvirzīts par vienu no Latvijas prioritārajiem reģioniem attīstības sadarbības jomā. Latvija ir gatava attīstīt aktīvāko projektu īstenošanu jomās, kurās būtu pieprasījums pēc Latvijas uzkrātās pieredzes. Kā veiksmīgus praktiskās sadarbības piemērus prezidents minēja Latvijas Robežsardzes dienesta, Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes un Rīgas tehniskās universitātes RTU Muitas institūta iesaisti Centrālāzijā Eiropas Savienības un ANO Attīstības programmas projektos.

Tāpēc galvenā uzmanība tiks veltīta jautājumiem par preču apgrozījuma palielināšanu un dažādošanu, kopīgu investīciju projektu īstenošanu, lai izveidotu mūsdienīgus augsto tehnoloģiju uzņēmumus, starptautisko transporta koridoru efektīvu izmantošanu, labvēlīgu un konkurētspējīgu nosacījumu izveidi ārējās tirdzniecības kravu pārvadājumiem un izejai reģionālajos tirgos.

Bērziņš pauda gandarījumu, ka Latvijas un Uzbekistānas savstarpējās tirdzniecības apjoms šā gada pirmajos sešos mēnešos audzis par 45,46% salīdzinot ar analoģisku laika periodu pērn. Savukārt abu valstu kopuzņēmumu skaits pieaudzis līdz 343 uzņēmumiem.

Valstu vadītāji uzsvēra nepieciešamību arī turpmāk kopīgi realizēt zinātniskās un tehniskās sadarbības, tehnoloģiju un inovāciju apmaiņas projektus.

Prezidenti apliecināja apņemšanos paplašināt Latvijas un Uzbekistānas sadarbību kultūrā un humanitārajās jomās, sekmējot programmu un vizīšu apmaiņu kultūrā, mākslā, izglītībā, veselības aizsardzībā, sportā un tūrismā.

Prezidenti pauda pārliecību, ka vizītes laikā parakstītie divpusējie dokumenti stiprinās Latvijas un Uzbekistānas tradicionāli draudzīgās attiecības, kas balstās uz līdztiesību un savstarpēju izdevīgumu, vēsta Preses dienests.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+