×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
27. janvāris, 2015
Drukāt

Bezmaksas konsultācijas turpināsies

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Nu jau vairāk nekā nedēļu Biķernieku trasē CSDD un DBS speciālisti bezmaksas nodarbību dalībniekiem stāsta par bremzēšanas ceļa garumu, to ietekmējošiem faktoriem ziemas apstākļos, par šķēršļu apbraukšanu un par to, kā censties izvairīties no sadursmes, ja vienkāršas bremzēšanas ceļš būtu pārāk garš.

Tāpat interesentiem tiek sniegti skaidrojumi par auto riepu stāvokli, to izvēli atbilstoši ikdienas braukšanas stilam. Apmeklēju vienu no nodarbībām. Vērtējums – stunda, protams, ir maz. Bet vienlaikus – tas jau ir kaut kas, tas ir solis uz padziļinātām, tik vajadzīgām zināšanām par auto kustības fiziku, par viena ļoti nozīmīga elementa – riepu – stāvokļa ietekmi uz auto stabilitāti un vadāmību. Demonstrējums, kurš neprasa lielu runāšanu (nodarbību vadītāja Normunda Lagzdiņa, viena no labākajiem drošas braukšanas skolotājiem Latvijā, īsie komentāri gan ir teicami), bet uzskatāmi parāda – riepas ar “atļauto” 4 mm protektoru, bet sešus gadus vecas tavu auto no pilsētas ātruma uz ledus spēj apturēt veselus 10 metrus tālāk nekā kolēģa šogad iegādāti “apavi”. Vai – redzi, tavs labi “apautais” džips tomēr apstāsies tālāk nekā šis golfiņš. Jo ir smags. Laba iniciatīva. Un negaidīti liela publikas atsaucība.

Visas janvāra nodarbības (ap 50 dalībnieku dienā) jau nokomplektētas. Pašlaik pieteikties nav iespējams. Reģistrācija atsāksies mēnešu mijā. Informācija tiks sniegta www.bksb.lv un www.csdd.lv, kā arī sociālajos tīklos: @TraseBikernieki vai https://www.facebook.com/BikerniekuTrase. Ja gadījumā kāds autovadītājs netiek uz iepriekš pieteiktu drošas ziemas braukšanas nodarbību, organizatori lūdz viņu sniegt informāciju pa tālruni: 67025800 (darba dienās no plkst. 9.00 līdz 17.00) vai e-pastu: info@bksb.lv. Jūsu rezervētais laiks var noderēt kādam citam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+