×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
15. maijs, 2015
Drukāt

Bičevskis: valdībai būs jāizšķiras starp tēriņu mazināšanu vai deficīta palielināšanu (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Mārtiņš Bičevskis

Nākamā gada valsts budžeta veidošanā valdībai būs jāizšķiras starp izdevumu samazināšanu vai deficīta palielināšanu, piektdien intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” atzina Latvijas Komercbanku asociācijas prezidents Mārtiņš Bičevskis.

Viņš atzīmēja, ka valdībai būs izšķiršanās, vai klausīt Fiskālās padomes priekšlikumu, ka ir jāsamazina izdevumi, vai domāt par budžeta deficītu. “Tā ir lielākā valdības izšķiršanās, kura ir jāveic. Attiecībā uz izdevumiem, ir jāpiekrīt, ka mums ir jauna realitāte – aizsardzībai mēs nevaram nepiešķirt vairāk līdzekļu, jo ir jābūt kolektīvās drošības sajūtai gan pašiem sev, gan sabiedrībai,” klāstīja Bičevskis.

Viņaprāt, līdzšinēja nodokļu politika nav ļāvusi uzņēmējiem pietiekami investēt attīstībā. “Tā lielākā mūsu izšķiršanās vienmēr, cik daudz mēs investējam jaunās pieejās – šajā ziņā agresīvāka nodokļu politika, kas būtu ļāvusi uzņēmējiem investēt, būtu devusi lielākus rezultātus. Taču pēc kaujas visi ir gudri. Nav jēga par to spriest – drīzāk ir jādomā, kas ir jādara šogad, lai nākamā gada budžetā būtu pēc iespējas mazāk riski,” teica Bičevskis.

Pēc viņa teiktā, budžeta konsolidācija būs nepieciešama tāpēc, lai palielinātu izdevumus aizsardzībai. Šie papildus nepieciešamos līdzekļus valdība vairs nevarēs gūt no izaugsmes, kas nav tik laba kā iepriekš, tādēļ būs jāsamazina izdevumi vai jāatsakās no kādām programmām, kuras nākamgad bija plānots ieviest, klāstīja Latvijas Komercbanku asociācijas prezidents.

Jau vēstīts, ka Fiskālās disciplīnas padome (FDP) aprēķinājusi, ka 2016.gada valsts budžetā būs jāveic fiskālā konsolidācija vismaz 113,8 miljonu eiro apmērā un brīdinājusi, ka tādēļ var nākties paaugstināt nodokļus.

Valdība darbu pie nākamā gada budžeta sāks maija beigās.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Būs jāizškiras starp IIN samazināšanu miljonāriem un Briseles ienākuma nodokli pēc maksātspējas principa!

  2. Dombrovska laika konsolidāciju nepieciešamību saistīja ar iepriekšējo valdību neveiksmīgu darbību. Un Dombrovski slavēja kā nācijas glābēju. Un atkal draud ar konsolidāciju. Kurš tad tagad ir vainīgs? Un vai Lietuva un Igaunija arī konsolidēs? Vai tā ir tikai Latvijas “nacionālā īpatnība”? Ja tā, tad tā ir vienkārši nespēja saimniekot.

Draugiem Facebook Twitter Google+