Ekonomika
Bizness

Bijušais NATO ģenerālsekretārs strādās Norvik bankas padomē3


Anderss Fogs Rasmusens.
Anderss Fogs Rasmusens.
Foto – LETA

Bijušais Dānijas premjerministrs un NATO ģenerālsekretārs Anderss Fogs Rasmusens kļuvis par AS “Norvik Banka” neatkarīgās padomes priekšsēdētāja vietnieku, portālam la.lv pavēstīja  banka.

No 2009. gada līdz 2014. gadam A.Rasmusens ieņēma NATO ģenerālsekretāra amatu, bet no 2001. gada līdz 2009. gadam bija Dānijas premjerministrs. Iepriekš A.Rasmusens ir bijis Dānijas nodokļu ministrs un ekonomikas ministrs. A.Rasmusens norāda, ka priecājas pievienoties bankas padomei un atjaunot savas ilgstošās un spēcīgās saiknes ar Latviju. “Es ceru, ka mana pieredze būs noderīga bankas attiecību veidošanā ar valsts pārvaldes iestādēm un stratēģiskās izaugsmes centienos Latvijā un Eiropas Savienībā,” tā A.Rasmusens.

Arī AS “Norvik Banka” valdes priekšsēdētājs Olivers Bramvels atzīmē: “Esam gandarīti, ka mūsu komandai ir pievienojies tik augsta līmeņa profesionālis kā Rasmusena kungs. Viņa starptautiskā pieredze un zināšanas Norvik Bankai ir liels ieguvums.”

AS “Norvik Banka” padomē darbojas pieci cilvēki. Padomes priekšsēdētājs ir bankas vairākuma akcionārs Grigorijs Guseļņikovs, padomes priekšsēdētāja vietnieks – Anderss Fogs Rasmusens, padomes locekļi – Igors Smoļins, Augusts Gustavs Pauls Hannings un Pīters Maikls Odincovs. Bankas padomei ir vairākas nozīmīgas funkcijas – valdes darbības uzraudzība, bankas darbības stratēģijas un citu bankas darbībai būtiski svarīgu dokumentu apstiprināšana pēc valdes ierosinājuma. 

LA.lv