×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
5. jūlijs, 2012
Drukāt

Bildes, kuras nefigurē domu kanālos


ReklāmfotoReklāmfoto

Rīgas Mākslas telpā līdz 5. augustam apskatāma Baibas Rubines pirmā personālizstāde “Ledus laikmets”. Ar fotokameru mēs iemūžinām dzīves mirkļus, dabas krāšņumus, bet Baiba Rubine – fiksē sajūtas, emocionāli un intuitīvi, padarot savus darbus par netveramiem, rāmjos neieliekamiem stāstiem.

 

“Es vēlos, lai mani vizuālo sarunu partneri aizdomātos par lietām, kuras ikdienā nefigurē domu kanālos,” tā māksliniece. Viņa savās fotogrāfijās noliedz attēla pēcapstrādi, tajos neiejaucas nekādas fotogrāfijas uzlabojošas datoru programmas, kas padarītu nevainojamu ikdienas skatītāja acīm. Varbūt tieši tas padara viņas darbus par vērtību, jo tas, ko tveram ar mirkļa sajūtu fiksāciju, neprasa perfektu skaidrību.

B. Rubine izmanto digitālās kameras iespējas – ne tikai fotografēšanu, bet arī video un fotogrāfiju montāžu. “Šie tehniskie paņēmieni palīdz piešķirt maniem darbiem tādu kā apmaldīšanos,” viņa saka un pieļauj, ka ietekmējusies no literatūras un kino – Horhes Luisa  Borhesa, Viktora Peļēvina, Alfrēda Hičkoka, Federiko Fellīni un citiem dižgariem.

B. Rubine ieguvusi sociālo zinātņu bakalaura grādu psiholoģijā Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijā un fotogrāfes kvalifikāciju Profesionālajā fotogrāfijas skolā. Varbūt tieši šī savienība – psihologs un fotogrāfs – ļauj kadra fiksācijā ieraudzīt neredzamo, sadzirdēt nepateikto un sajust netveramo.

Izstāde “Ledus laikmets” ir mākslinieces pirmā personālizstāde un savu darbu izstādīšana plašākai sabiedrībai. Izstādē būs aplūkojamas fotogrāfiju sērijas “Metamorfoze”, “Morāle”, “Zaudētā atmiņa”, “Ledus laikmets”, “Spogulīt, spogulīt” un citas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+