×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
20. janvāris, 2014
Drukāt

Egils Līcītis: Bīstamie sakari Parīzē

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Stāv ārpus manas saprašanas, vai ticēt Francijas prezidenta Fransuā Olanda privātās dzīves ainām, ko aprakstījusi siekalainā bulvārprese. Vai tiešām dzeltenie žurnālisti nav sacerējuši šo šansonu pēc trešās bordo glāzes? 59 gadu vecumā sociālists kārumnieks esot noslēdzis antanti ar divām madmozelēm uzreiz un dzīvojot slepenā mīlas trijstūrī. Bija gan zināms, ka prezidenti mēdz vainagot amata gaitas ar svaigas gaļas laupījumu un ka franči dievina labu ēdienu, vīnu un sievietes, taču salīdzinājumā ar švītīgo Sarkozī mesjē Olands likās nocietinājies valsts darbā un tiklībā, itin kā ņēmis paraugu no dižajiem napoleoniem, kuri par pirmo sievu turēja Franciju. Nebija domājams, ka franču iesauktais “Misters Normālais” prezidents Olands aplidotu un lakstotos ar sirdsdāmām kā seksualitātē bravūrīgs ūsains musketieris. Kas varēja iztēloties, ka normālā mistera skapī ir nevis skelets, bet pilnmiesīga piens un asinis jaunava ar maigām baltām rokām, kuras knaiblēs sagrābušas Francijas zīmogglabātāju bīstamā sakarā.

Amorstāsts ir šāds. Atstājis partijas biedreni Segolēnu ar četriem bērniem, pusmūža krīzē Olands uzsāka dēku ar žurnālisti Valēriju. Un nu, kad pārī nodzīvoti gadi, ošņātāji paparaci apgalvo, ka prezidents cērtot kanti aktrisītei Jūlijai Gajē, un sabildējuši runča Herkulesa kreiso maršrutu ķiverē ar trīsriteņa mopēdu, traucot cauri Parīzei uz mīlas ligzdiņu, kur Žilī jau gaida. Intīmajām vakariņām miesassargs vedot līdzi nevis zosu aknu pastēti vai sviestā apceptas varžu kājiņas, bet gan grozu ar kruasāniem. (Tā kreisajiem pieņemts, varbūt Urbanovičs vai Agešins arī iet ciemos ar baltmaizi.) Vai nojautusi pēc blondā mata uz dzīvesdrauga tumšā uzvalka, vai izlasījusi, kā Fransuā pievīlis, Valerī no pirmās madāmas buduāra ir novesta uz slimnīcu, kur ārsts Bjanšons parakstījis vēsus apliekamos pret migrēnu, asarās novesto sieviešu slimību. Nelaimīgās ciešanas nemazina apstāklis, ka 77% tautiešu nenosoda prezidenta nonākšanu citas sievietes ietekmē un viņš tamdēļ nepiedzīvo sakāvi, kādu admirālis Nelsons nodarīja franču flotei pie Trafalgāras. Domājat, ka Fransuā medīgs un ka viņā slēpjas tāds straujums? Nē, siržu zagles aktrises, dziedātājas, Ņujorkas istabenes ir radītas, lai iekārdinātu pat šo sv. Antoniju, liekot noticēt, ka jūtas ir tik trauslas kā Sevras porcelāns, kamdēļ pat šīs pasaules varenie sāk sedlot motorollerus un uzvedas kā pienapuikas.

Vai pavasaris tuvojas arī Latvijā? Mūsu pirmajām personām sirdslietas ir ideālā kārtībā. Kāds romantisks ceļojums, īss dienesta romāns, iesmaržināta, liegi erotiska īsziņa var gadīties demisionējušiem ministriem, veciem eksprezidentiem, šaubīgas reputācijas komersantiem, pa kādam partijas ģenerālsekretāram vai pilsētas mēram, bet nevainīgās izklaides notiek nācijas demogrāfiskā stāvokļa uzlabošanai. Sirdī viņi ieslēguši Latviju, tikai pēc tam Kristīnīti vai Elīnīti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+