Sports
Hokejs

Bobs Hārtlijs par Liepāju: Tā ir fantastiska sporta pilsēta0


Latvijas hokeja valstsvienības galvenais treneris Bobs Hārtlijs.
Latvijas hokeja valstsvienības galvenais treneris Bobs Hārtlijs.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Latvijas vēju pilsētā Liepājā dzīvo lieli sporta mīļotāji, kuri savu nacionālo izlasi atbalsta jau no pirmās treniņu dienas, pēc piektdienas uzvaras Četru nāciju turnīrā sarunā ar Latvijas Hokeja federāciju (LHF) teica valstsvienības galvenais treneris Bobs Hārtlijs.

Latvijas izlase ceturtdien ar 3:2 pēcspēles metienos uzvarēja Slovēniju, bet piektdien papildlaikā ar 2:1 pieveica Franciju. Abos mačos Hārtlija vadīto komandu vētraini atbalstīja daudz līdzjutēju, radot labu atmosfēru Liepājas Olimpiskā centra ledus hallē.

“Manuprāt, šī bija lieliska spēle. Ļoti izklaidējošs sniegums abu komandu izpildījumā,” pēc otrā panākuma Četru nāciju turnīrā teica Hārtlijs. “Francija guva vārtus ar savu pirmo metienu, bet mēs rezultātu izlīdzinājām vairākumā. Tāpat trešajā periodā abām komandām bija labas vārtu gūšanas iespējas, tomēr jāatzīmē arī vārtsargu sniegums – viņi aizvadīja labu spēli.”

Latvijas izlasei uzvaru ar individuālo meistarību nodrošināja jaunais uzbrucējs Deniss Smirnovs, kurš guva skaistus vārtus.

“Papildlaiks vienmēr ir aizraujošs, un Smirnovs nodemonstrēja lielisku individuālo meistarību, palīdzot mums uzvarēt. Šis bija jautrs vakars Liepājā,” bilda Hārtlijs.

Tāpat valstsvienības treneris bija patīkami pārsteigts par Liepājas gatavību uzņemt šāda mēroga turnīru.

“Prieks redzēt, kādu atbalstu mums sniedz fani jau no pirmās dienas, kad ieradāmies Liepājā. Līdz šim viss bijis līmenī – ēdināšana, viesnīca, fani. Šī noteikti ir sporta pilsēta.”

Piektdien debiju valstsvienībā piedzīvoja HK “Liepāja” vārtsargs Kristaps Nazarovs, kurš aizvadīja ļoti labu spēli.

“Viņš aizvadīja lielisku spēli. Viņa stāsts ir aizraujošs – pirmā spēle izlasē, zaudēti vārti ar pirmo metienu, bet turpinājumā viņš palika nepārspēts. Kristapu vietējie fani šeit ļoti mīl,” pārliecināts bija speciālists.

Tikmēr Smirnovs nevairījās teikt, ka spēle sākotnēji bijusi smagnēja. “Varbūt Francijai palīdzēja lielāks atpūtas laiks. Sākumā bija grūtāk ieiet spēlē, jo kājas bija “smagas”, bet otrajā periodā jau iegājām spēlē un izveidojām arī dažus momentus,” teica 20 gadus vecais Smirnovs.

“Liels paldies visiem, kuri bija atnākuši uz spēli. Arēna bija ļoti skaļa, un mums tas noteikti palīdzēja. Jutām labu enerģiju un atbalstu, tāpēc cepuri nost visu līdzjutēju priekšā.”

Saistītie raksti

Sestdien Latvijas izlase aizvadīs pēdējo turnīra spēli, kurā jātiekas ar Baltkrievijas valstsvienību. Spēles sākums paredzēts plkst.17.30.

Pirms pēdējās kārtas Latvijai un Slovēnijai ir pa četriem punktiem, Baltkrievijai trīs, bet Francijai viens.

LA.lv