×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
14. novembris, 2012
Drukāt

Bobslejistu Žaļima un Ķibermaņa ekipāžas Eiropas kausa pirmā posma desmitniekā

foto: bobslejs.lvfoto: bobslejs.lv

Latvijas jauno bobsleja pilotu Uģa Žaļima un Oskara Ķibermaņa ekipāžas trešdien ieņēma devīto un desmito vietu Īglsas trasē notiekošā Eiropas kausa pirmā posma pirmajās sacensībās divnieku konkurencē.

Žaļims pārī ar Raivi Broku braucienos uzrādīja attiecīgi septīto un 12. rezultātu un divu braucienu summā uzvaru izcīnījušajam pazīstamajam Vācijas pilotam Tomasam Floršucam zaudēja 0,99 sekundes. Tikmēr Ķibermanis pārī ar Raivi Zīrupu braucienos sasniedza 11. un sesto rezultātu, bet summā bija par 0,05 sekundēm lēnāks nekā Žaļims.

Uz starta kopā stājās 43 ekipāžas. Sacensībās pārējās vietas uz goda pjedestāla aizņēma šveiciešu ekipāžas – otrais bija pagājušās sezonas Pasaules kausa ieguvējs divniekiem Beāts Hefti, bet trešais palika Gregors Baumans.

Pirmajā braucienā abiem Latvijas sportistiem bija dalīts ātrākais starta laiks, bet otrajā ātrākās bija Ķibermaņa un Hefti ekipāžas, bet viņiem uzreiz sekoja Žaļims.

“Nav nekāda iemesla sūdzēties, kopumā jau te brauca vismaz piecas Pasaules kausa līmeņa ekipāžas. Žaļims otrajā braucienā gan tūdaļ pēc starta pieļāva kļūdu, ietriecās apmalē, ja tā nebūtu noticis, reāli viņš varēja būt piektais šajā posmā, pēc pirmā brauciena viņš bija septītais, bet rezultāti ļoti blīvi,” pēc sacensībām atzina izlases treneris Olafs Kļaviņš.

“Par Oskaru Ķibermani un viņa komandu jāsaka tāpat – nav iemesla ko pārmest, ļoti labs starts, bet pirmajā braucienā viņiem bija 26. starta numurs un ledus vairs ne tik labs. Otrajā puiši uzrādīja pirmā sešinieka rezultātu, un kopā desmitā vieta ir atzīstami,” uzsvēra Kļaviņš. “Aiz mūsējiem palika arī divas Vācijas ekipāžas, kas jau vairākus gadus sekmīgi brauc Eiropas kausos.”

Ceturtdien notiks vēl vienas sacensības divnieku konkurencē, bet sestdien piloti sacentīsies četrinieku mačos.

Kā ziņots, uz pirmajiem trijiem Pasaules kausa posmiem, kas notiek Ziemeļamerikā, devusies vienīgi Latvijas vadošā ekipāža, ko pilotē Oskars Melnbārdis. Uz Pasaules kausa ceturto vai, vēlākais, piekto posmu Melnbārža ekipāžai seriālā pievienosies viens no abiem jaunajiem pilotiem.

Ķibermanim tieši Īglsas trase būs ļoti svarīga, jo nākammēnes tieši tajā risināsies pasaules junioru čempionāts. Tāpat tieši šī Austrijas trase viņam ir vispazīstamākā, jo pagājušajā sezonā viņš tajā startēja Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs. Toreiz pēc pirmā brauciena jaunie latvieši bija līderi, bet otrajā braucienā atkrita uz ceturto vietu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+