×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
30. aprīlis, 2016
Drukāt

Boksa federācija atbalsta Brieža cīņu, taču pieprasa rīkotājus ievērot noteikumus (1)

Starptautiskās boksa federācijas (EBU) pāstāvis Igors Mazurovs un Latvijas Boksa federācijas (LBF) prezidents Nils Žuravļovs piedalās preses konferencē, kurā sniedz Latvijas Boksa federācijas un boksa organizāciju "World Boxing Council" (WBC / EBU) pārstāvju skaidrojumu par 14.maijā plānotās cīņas starp Mairi Briedi un Olanrevaju Durodolu norises tiesisku nodrošināšanu.Starptautiskās boksa federācijas (EBU) pāstāvis Igors Mazurovs un Latvijas Boksa federācijas (LBF) prezidents Nils Žuravļovs piedalās preses konferencē, kurā sniedz Latvijas Boksa federācijas un boksa organizāciju "World Boxing Council" (WBC / EBU) pārstāvju skaidrojumu par 14.maijā plānotās cīņas starp Mairi Briedi un Olanrevaju Durodolu norises tiesisku nodrošināšanu.

Lai Latvijas labākā boksera Maira Brieža cīņa pret nigērieti Olanrevaju Durodolu tiktu atzīta, tās organizatoriem jāizpilda vairāki Pasaules Boksa padomes (WBC) noteikumi, pauda Eiropas Boksa savienības (EBU) izpildkomitejas loceklis Igors Mazurovs. Tikmēr Brieža pārstāvji uzsver, ka izpildīs visu, ko WBC pieprasīs.

Latvijas Boksa federācija (LBF) atteikusies izsniegt licenci pirms 14.maija cīņas, kurā Briedis “Arēnā Rīga” sacentīsies ar Durodolu, draudot, ka duelis nebūs starptautiski atzīts. Šīs cīņas uzvarētājam plānots kļūt par obligāto pretendentu uz pasaules čempiona jostu WBC versijā smagajā svarā (līdz 90,7 kilogramiem).
“Vietējai komisijai jābūt WBC atzītai EBU loceklei, kas ir Latvijas Profesionālā boksa federācija (LPBF) prezidenta Andreja Ahmedova vadībā. Neviena cita organizācija nevar tikt apstiprināta vietējās komisijas sastāvā. Vietējai komisijai ir jāpārrauga, lai sacensības notiktu pēc visiem WBC noteikumiem, kas ietver medicīniskās prasības, svēršanos un sacensību kārtību. WBC ir atbildīga par tiesnešu nozīmēšanu uz sacensībām. Tāpat WBC jāsaņem noteikta naudas summa par pasākumu. Sacensībās ir jābūt WBC apstiprinātam komisāram,” Mazurovs nosauca priekšnoteikumus cīņas atzīšanai.

Brieža pārstāvis Raimonds Zeps atklāj, viņi izpildīs pilnīgi visus nosacījumus, ko WBC noteiks, bet organizācijas atsūtīto rēķinu gatavojas samaksāt jau pirmdien.
“Vēlējāmies ar LPBF sadarboties, bet viņi nebija to gatavi darīt uz saprātīgiem nosacījumiem, mēģinot piesavināties Maira nopelnus sev. Tajā, mūsuprāt, vērojamas deviņdesmito gadu metodes, bet mūsu jaunizveidotā organizācija Latvijas Profesionālā boksa komisija šobrīd kārto dokumentus, lai būtu leģitīma. Ar WBC komunicējam pa tiešo, un šobrīd notiek normāls darba process,” uzsvēra Zeps, noraidot LBF radīto paniku.

Mazurovs, kurš ir viens no Krievijas Boksa federācijas darbiniekiem, pauž sapratni, ka Briedis cīnās par vienu no prestižākajām čempionu jostām pasaules boksā, tajā pat laikā uzsver, ka cīņa jāuzrauga WBC ģenerālsekretāra apstiprinātai vietējai komisijai.
“Komisijas funkcijas ir pārraudzīt, vai viss notiek pēc WBC noteikumiem. Atsevišķi atrunāta ir arī dopinga kontrole. Mums ir jāsniedz instrukcijas sacensību komisāriem. Viņiem ir jānodrošina, lai būtu visas nepieciešamās licences. Tas viss ir vietējās komisijas ziņā. Saprotiet paši riskus, kas var rasties, neievērojot noteikumus. Briedis ir cienījams bokseris, un viņš ir pelnījis saņemt pašu labāko cīņas organizāciju. Vajag darīt visu, lai rezultāts būtu atkarīgs tikai no boksera,” teica Mazurovs, gan noklusējot, ka jau pirms Brieža iepriekšējās cīņas sportistiem tika veiktas dopinga pārbaudes.

Nesaņēmuši LBF atbalstu, Brieža atbalstītāji nolēmuši dibināt savu boksa jumtorganizāciju – 4.aprīlī izveidota Latvijas Profesionālā boksa komisija, par kuras vadītāju iecelts Guntars Varnelis.
Tikmēr Brieža menedžeris – Lielbritānijā dzīvojošs Krievijas pilsonis Alberts Hačaturovs jeb Als Siesta – bija vērsies pie LBF, kas saņem arī valsts finansējumu, pēc atbalsta Brieža sacensību rīkošanai, taču saņēmis atteikumu, jo federāciju neesot pārliecinājis, ka ir nopietns sacensību rīkotājs.
“Hačaturovs ir cilvēks, kurš nācis no nezin kurienes. Pirms tam nodarbojās ar mūziku, viņam nebija nekādas saistības ar sportu. Pirms 2-3 gadiem viņam ienāca prātā doma, ka varētu strādāt boksa lauciņā. Viņam vispār nav nekādas licences,” apgalvo Mazurovs.

Tāpat arī LBF prezidents Nils Žuravļovs norāda uz nepieciešamību ievērot WBC prasības.
“Briedis ir viens no mūsu labākajiem sportistiem. LBF vienmēr viņu atbalstīja un atbalsta. Atceramies, ka Briedis bija mūsu Latvijas boksa čempionātu dalībnieks. Vienmēr mēs viņu uzskatām kā savu cilvēku. Viņš ir profesionāls bokseris, tā ir viņa specialitāte. Mēs viņu atbalstām, kaut gan viņš ir profesionālis. Organizatori plāno veikt nopietnu augsta līmeņa pasākumu. Mēs kā federācija nevaram būt kaut kur attālināti, jo esam atbildīgi par šo sporta veidu. LBF pienākums ir skatīties uz to, kā tiek ievēroti noteikumi, kā norit tiesāšana, antidopinga pasākumi un citas lietas. LBF ir valsts atzīta organizācija, kas prasa ievērot Latvijas Republikas Sporta likumu. LBF prasības ir, lai sacensības organizētu kvalificētas personas, tiktu ievēroti sacensību norises noteikumi.”
Tāpat LBF prezidents pauda sašutumu, ka federācija par cīņu, kurā piedalīsies viens no vislabākajiem sportistiem, uzzinājusi no masu medijiem un reklāmas.

“Nesaņēmām nevienu pieteikumu, ne lūgumu palīdzēt. Iepriekšējā cīņa pret Deniju Venteru notika ar pārkāpumiem. Neesam pārliecināti, ka šoreiz tiks ievērot sportistu drošība. Visam jābūt pēc noteikumiem. Ir reglaments, pēc kāda notiek sacensības. Ir ne tikai LBF noteikumi, bet arī starptautiski noteikumi, un tikai starptautiska federācija var saskaņot šo sacensību norisi. Esam neapmierināti, ka Brieža pārstāvji neatnāca pie mums runāt par gaidāmo pasākumu. Viņi skraida pa kabinetiem, meklē citus spēkus, kas ietekmētu, lai varētu pārkāpt noteikumus. Cilvēki, kuri aprīļa sākumā reģistrēja savu biedrību atnāca un jautāja, vai mēs nevaram viņiem izsniegt kādu atbalsta vēstuli. Gribēja, lai izdod dokumentu, kas viņiem ļautu iefiltrēties starptautiskajā organizācijā. Viņi atrada Briedi. Tās ir komercsacensības, un cilvēki, kuri neieguldīja nevienu centu Brieža attīstībā, tagad grib viņu vadīt,” stāstīja Žuravļovs.

Kā zināms, tā kā tituls atņemts līdzšinējam čempionam WBC versijā krievam Dmitrijam Drozdam, kurš guvis traumu, tiks aizvadītas divas cīņas, kurās noskaidros pretendentus, kas kvalificēsies duelim par čempiona titulu. Brieža un Durodolas dueļa uzvarētājs (ja vien sī cīņa tiks atzīta par leģitīmu) spēkosies pret Ilungu Makabu no Kongo vai Toniju Beljū no Lielbritānijas, kuri savā starpā noskaidros otru obligāto pretendentu uz pasaules čempiona jostu WBC versijā.

Pašlaik 31 gadu vecais Briedis savā profesionālajā karjerā 19 cīņās guvis 19 uzvaras, 16 reizes pretinieku nokautējot. Tikmēr 35 gadus vecais Durodols 24 cīņās guvis 22 panākumus, turklāt 20 reizes spējis uzvarētos dueļus noslēgt priekšlaicīgi.

Savā iepriekšējā cīņā Durodols novembrī uzvarēja vienu no populārākajiem krievu bokseriem Dmitriju Kudrjašovu, kurš pirms tam bija uzvarējis visos 18 karjeras dueļos. Turklāt šo uzvaru Durodols guva “pretinieka laukumā” Kazaņā, nopelnot WBC Sudraba jostu.
Profesionālajā boksā Durodols debitēja tikai 2011.gadā, bet amatieru karjerā viņa spilgtākais sasniegums ir dalība 2008.gada Pekinas olimpiskajās spēlēs.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. un pamatnoteikums ir dalities gan naudā gan slavā ar funkcionāriem, citādi viņiem bus grūti pamatot savu eksistenci

Draugiem Facebook Twitter Google+