×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
11. novembris, 2013
Drukāt

Bordāns no premjera sagaida skaidru viedokli par viņa atstāšanu amatā (8)

Foto: LETAFoto: LETA

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns pirms Ministru kabineta sēdes.

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns no premjera Valda Dombrovska (V) rīkotajām politiskajām konsultācijām, kas notiks ceturtdien, sagaida premjera viedokli par viņa atstāšanu amatā.

“Es sagaidu no premjera viedokli. Viņš ir izteicis, ka to paudīs tuvākajā laikā. Pēc premjera tikšanās ar mani un Nacionālās apvienības vadību droši vien arī viss noskaidrosies,” pirmdien žurnālistiem sacīja Bordāns.

Pašreizējais tieslietu ministrs norādīja, ka viņš uz politiskajām konsultācijām ar premjeru dosies ar savu pozīciju, par ko pēc tam arī paziņos sabiedrībai. “Man būs mana pozīcija, par ko es izteikšos Dombrovska kungam. Savu redzējumu turpmākajās dienās sniegšu arī plašākai sabiedrībai,” viņš teica.

Uz jautājumu, vai viņš vēlas turpināt darbu tieslietu ministra amatā, Bordāns atbildēja, ka runa ir nevis par gribēšanu, bet gan par valsts interešu virzību.

Tieslietu ministrija pašlaik virza vairākus priekšlikumus maksātnespējas jomā, kas paredz maksātnespējas administratora pielīdzināšanu valsts amatpersonai, kā arī viņu sertificēšanu pārņemtu valsts. Šīs iniciatīvas ir neoficiāli minētas kā patiesais iemesls Bordāna izslēgšanai no partijas. NA izslēgšanu gan pamato ar Bordāna dalību jaunas partijas veidošanā.

Jau ziņots, ka par dalību jaunas partijas veidošanā NA 1.novembrī izslēgusi Bordānu. NA vienlaikus arī vērsusies pie premjera un informējusi par plāniem atbilstoši koalīcijas līgumam atsaukt tieslietu ministru.

Likums paredz trīs iespējas, kā ministrs var tikt atbrīvots, – atkāpjas pats, Saeima ministram izsaka neuzticību vai ministru atbrīvo premjers. Bordāns no amata atkāpties atteicās.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Man jau nu liekas, ka no Dombrovska kunga sagaidīt skaidra viedokļa izteikšanu ir utopiski.

  2. Bet kurš beidzot uzliks Rīgas Pilij normālu jumtu?

  3. Var notikt, ka Bordāna problēma var kļūt par Vienotības klupšanas akmeni. Ja Bordāna plāni pēc viņa aiziešanas tiks nolikti uz bremzēm, Vienotība var iegūt savā vēsturē tik melnu traipu, ka no tā vairs neatmazgāties.

  4. Bordān! Vai nezini? LR nav valsts interešu. Guļāns strīdas ar Heraklitu; Bičkovičam un Briedei – jauni apbalvojumi; Kalnmeiers guļ. Muižniece – eh…

  5. Ja ministrs rīkojas Latvijas valsts interesēs, tad viņš atstājams amatā. Nav citu variantu. Ja Ministru prezidents paziņos par Bordāna atstādināšanu, tad ir skaidrs, ka Latvijas valstī noteikšana pieder 200-300 cilvēku lielām grupām, t.s. partijām, kas bīda savas savtīgās intereses. Man tik nav skaidrs, kā ar Grendi, kuras noņemšana no amata, kā izrādījās, bija tamdēļ, ka aizskārusi lielas valsts naudas izšķērdēšanas “projektu”.

  6. Sākas Žagarizācjas process. Arī tas gribēja pagaidīt, noskaidrot, ko teikusi komisija…
    Ja sirdsapziņa tīra ej. Gādā par savu “labo Slavu”. Ej, un dari Latvijai labu. Nestāvi pret Latvijas tautu. Ej!

Draugiem Facebook Twitter Google+