×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
7. februāris, 2017
Drukāt

Braucot no ballītes, pusaudzis smagā dzērumā izdauza autobusam logu

Valsts policijaValsts policija

Ap septiņiem no rīta bariņš jauniešu pēc ballītes ar Rīgas pilsētas autobusu devās uz mājām, kad Augusta Deglava ielā viens no iereibušajiem jauniešiem izsita autobusa aizmugurējo logu, vēsta Valsts policija. Par notikušo kāds pasažieris paziņoja autobusa vadītājam, kurš apturēja autobusu, izsauca policiju un aizvēra autobusa durvis, lai puisis neaizbēgtu.

Aizturētais ir dzimis 2001. gadā un vasarā viņam apritēs 16 gadu. Aizturēšanas brīdī puisis atradās divu promiļu lielā alkohola reibumā. Aizturētais jau iepriekš nonācis policijas redzeslokā par zādzībām no veikaliem un citām vietām. Tāpat viņš jau pagājušajā gadā sodīts par atrašanos sabiedriskā vietā alkohola reibumā.

Saistībā ar notikušo Valsts policija uzsākusi kriminālprocesu pēc par svešas mantas tīšu bojāšanu. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Tāpat uzsākta administratīvā lietvedība par atrašanos alkoholisko dzērienu ietekmē, ja pārkāpumu izdarījis nepilngadīgais un, ja tas izdarīts atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas. Par šādu pārkāpumu uzliek naudas sodu no 35 līdz 70 eiro.

Tāpat policija vērtēs arī nepilngadīgā vecāku atbildību notikušajā.

Valsts policija atgādina, ka atbildība par izdarītu likumpārkāpumu iestājas jau no 14 gadu vecuma. Tāpat policija aicina vecākus šo jautājumu pārrunāt ar saviem bērniem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+