×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
31. janvāris, 2015
Drukāt

Braukšanas apstākļi kopumā apmierinoši (2)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem un reģionālajiem ceļiem sestdien, 31.janvārī, gaidāmi apmierinoši. Brauktuves ir mitras vai slapjas, liecina uzņēmuma “Latvijas Valsts ceļi” operatīvā informācija.

No rīta vietām Kurzemē braukšanu vēl apgrūtina apledojums un sniegs. Turpinās slideno posmu kaisīšana. Naktī ceļu uzturēšanas darbos visā valstī bija iesaistītas 136 “Latvijas autoceļu uzturētāja” ziemas dienesta tehnikas vienības.

Braukšana pa vietējiem ceļiem saglabājas apgrūtināta. “Latvijas Valsts ceļi” aicina autovadītājus būt īpaši uzmanīgiem, pārvietojoties pa mazajiem ceļiem, kas ziemā tiek uzturēti ar sniega kārtu, jo, iestājoties siltākam laikam, tie ir ļoti slideni.

Mazo ceļu kaisīšana šādos laikapstākļos ir mazāk efektīva, jo lietus un kūstošais ledus no ceļa noskalo uzkaisītās smiltis, tomēr bīstamie līkumi un krustojumi, kā arī stāvi kāpumi un kritumi tiek apstrādāti.

Sestdien nedaudz līs, vietām gaidāms slapjš sniegs, vairāk nokrišņu būs Kurzemē. Redzamību samazinās dūmaka, vietām veidosies bieza migla. Vakarā un naktī uz svētdienu daudzviet būs stiprāki nokrišņi, tostarp spēcīgi snigs, un tad braukšanas apstākļi pasliktināsies, prognozē sinoptiķi.

“Latvijas Valsts ceļi” aicina autovadītājus būt piesardzīgiem, izvēlēties laikapstākļiem un ceļa stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu, kā arī ievērot lielāku distanci starp braucošiem transportlīdzekļiem. Gājējiem jāvalkā apģērbs ar labi saskatāmiem gaismu atstarojošiem elementiem vai jālieto atstarotāji.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. P 94 ceļš savu nozīmi pēkšņi zaudē pie Emburgas( kur beidzas asfalts), tālāk pa zemes ceļu līdz Codei var slidināties kā gribi. Būtu kaut reizi nobraukuši ar tiem “zobiem, kas veicinātu riepu saķeri ar ceļu. Par smilts kaisīšanu tak neprasām! No Vecajām dzirnavām līdz Ceļmalniekiem vispār lūgšana jāskaita, lai tiktu uz priekšu!

  2. Balvos vispar neviens netira celus (ir krustojums Vilaka Gulbene talak uz Aluksnes nov Liepnu asfaltetais cels) ir tads it ka tu brauktu pa UZARTU lauku ,atbildiga persona pasaka kad viss ir kartiba ,tur vispar nekas nav darits kops ziemas sakuma, lidz pagrieziena Viksna ir labs,talak lidz KUPRAVAS pag brauc ka gribi ,Aluksnes novada celi brauc ka pa galdu.Pati Balvu pilseta ari loti netira laikam jau Balveniesi neciena savu pilsetu ,pilsetas dome neprata paskaidrot kur setnieki .

Draugiem Facebook Twitter Google+