×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
17. jūnijs, 2014
Drukāt

Brīdina par telefonkrāpnieku aktivizēšanos Daugavpilī (1)

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Telefonkrāpnieki Daugavpilī atsākuši savas noziedzīgās darbības pret gados veciem cilvēkiem, brīdina Valsts policijas (VP) Latgales reģiona pārvaldē (LRP).

Otrdien, 17.jūnijā, policija Daugavpilī saņēmusi informāciju par pieciem krāpšanas mēģinājumiem, bet vienā gadījumā ļaundariem ir izdevies izkrāpt naudu gados vecākai kundzei. Viņa labprātīgi atdevusi nenoskaidrotai personai vairākus simtus eiro.

Policija jau iepriekš vairākkārt brīdinājusi par krāpnieku darbības shēmu. Tāpēc likumsargi atgādina: par upuriem parasti tiek izvēlēti gados veci cilvēki, pensionāri.

Sazvanot upuri pa telefonu, zvanītājs paziņo, ka radinieks, piemēram, dēls vai mazdēls, iekļuvis nepatikšanās, un, lai izvairītos no soda, ir nepieciešams samaksāt noteiktu naudas summu policijas darbiniekam vai citai ieinteresētai personai, krāpnieku darbības shēmu raksturo VP.

Pēc upura piekrišanas sniegt nepieciešamo summu, pie viņa operatīvi ierodas persona, kurš dažreiz uzdodas par policijas darbinieku un paņem naudu. Krāpnieks uztur telefonsarunu ar nolūkoto upuri tik ilgi, līdz otra persona ierodas pēc nosauktas adreses pēc naudas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. nu kur varbūt tik vientiesīgi cilvekiņem dod svešam naudu.Lai vai ko tev nepateiktu par dēlu,meitu,nu ņem tak sazvani vispirms un noskaidro,gala beigās uzvani darba devējam,kas par lietu.

Draugiem Facebook Twitter Google+