×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
6. decembris, 2013
Drukāt

Brigmanis: ļoti cienījams premjera kandidāts būtu Reirs (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Finanšu ministrs Jānis Reirs.

Ļoti cienījams Ministru prezidenta amata kandidāts būtu “Vienotības” pārstāvis, Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Jānis Reirs, kurš labi pārzina finanšu jautājumus, tostarp 2014.gada valsts budžetu, sacīja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

Viņš norādīja, ka pašlaik valdības veidošana notiek ļoti nekonstruktīvi, tādā pretstāvēšanas un ieciklēšanās gaisotnē. Tāpēc Brigmanis nāk klajā ar ierosinājumu par Reira kandidatūru, kura arī atbilst Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas (V) izvirzītajiem kritērijiem. Reiram būtu atbilstošas zināšanas arī saistībā ar gaidāmo eiro ieviešanu, sacīja ZZS frakcijas priekšsēdētājs.

Āboltiņa netieši izteikusies, ka šajā situācijā valdības vadītāja amatam vajadzīgs cilvēks, kuram ir labas fiskālās un makroekonomiskās zināšanas.

ZZS politiķis norādīja, ka ar šo priekšlikumu arī vēlas kliedēt šaubas par to, ka ZZS it kā neatbalstot “Vienotības” kandidātus. Ideja par Reiru gan nākot no paša Brigmaņa, un par to nav diskutēts viņa pārstāvētajā politiskajā spēkā, taču, ja “Vienotība” to atbalstītu, tad politiķis gatavs pārliecināt arī pārējos ZZS pārstāvjus par Budžeta komisijas priekšsēdētāja atbilstību premjera amatam.

Kā ziņots, “Vienotība” pagaidām turpinās mēģināt vienoties ar topošās koalīcijas partneriem par atbalstu pašreizējam aizsardzības ministram Artim Pabrikam (V) kā premjera amata kandidātam, tomēr netiek izslēgta iespēja atrast arī kādu citu kandidatūru.

Visticamāk, oficiālās sarunas ar koalīcijas partneriem par šo jautājumu varētu norisināties pirmdien, 9.decembrī. Pagaidām gan viennozīmīga atbalsta Pabrika kandidatūrai nav no ZZS un arī nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK.

Āboltiņa ceturtdien norādīja, ka turpmākajās konsultācijās par jaunās valdības izveidi būtu jāsaprot prezidenta argumenti, nevirzot nevienu no kandidātiem premjera amatam. Politiķe pauda, ka jebkurš lēmums būtu jāpamato, jo, viņasprāt, ne visi no izvirzītajiem “Vienotības” kandidātiem varētu ieņemt šo amatu.

Vienlaikus “Vienotībā” netiek izslēgta iespēja virzīt kādu citu kandidātu šim amatam, un tiekot meklēti potenciālie premjera amata kandidāti. Pagaidām politiķi gan atturas nosaukt iespējamo kandidātu vārdus.

Šodien plānota “Vienotības” frakcijas un valdes sēde, lai informētu partijas pārstāvjus par pašreizējo situāciju saistībā ar jaunās valdības veidošanu.

Kā ziņots, noslēdzot pirmo sarunu kārtu ar Saeimā pārstāvētajām politiskajām partijām par jaunas valdības veidošanu, Valsts prezidents Andris Bērziņš trešdien pieņēma lēmumu nevirzīt nevienu no pirmajās sarunās minētajiem “Vienotības” premjera amata kandidātiem.

Bērziņam sarunu gaitā neesot radusies pārliecība, ka trīs izvirzītie kandidāti Ministru prezidenta amatam ir stiprākie, ko “Vienotība” var piedāvāt. “Vienotība” premjera amatam piedāvāja aizsardzības ministru Arti Pabriku, premjera padomnieku Intu Dālderi un Eiropas Parlamenta deputātu Krišjāni Kariņu.

Valsts prezidents Andris Bērziņš neoficiāli bija izteicis piedāvājumu uzņemties valdības vadīšanu Saeimas priekšsēdētājai “Vienotības” līderei Solvitai Āboltiņai, lai gan sarunā ar prezidentu politiķe noraidījusi šo piedāvājumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Vinsh tak ir no taa aizklapeetaa e-lietu sekretariaata. Kas tad mums valstii e-lietaas ir pavirziijies vai jelkad ir virziijies?!? Shim arii no makroekonomikas ir NO CLUE. Fui

  2. Oi, tikai ne Reiru – to brunču mednieku. Viņam morāles nav, bet valstī bez morāles neiztikt.

Draugiem Facebook Twitter Google+