×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
29. jūnijs, 2016
Drukāt

Brīnišķīgi foto: Likteņdārzs no putna lidojuma

Foto - Uģis NastevičsFoto - Uģis Nastevičs

Laiks nestāv uz vietas, tāpat Daugavas plūdums un Likteņdārza attīstība. Vasaras pilnbriedā ciemos uz Koknesi aicinājām fotogrāfu Uģi Nasteviču, lai Likteņdārzu iemūžinātu no putna lidojuma, vēsta “Kokneses fondā”. Jaunākie aerofoto uzņēmumi ļauj saredzēt dārza mainīgo dabu un īpaši Ābeļu alejas pārmaiņas.

Ja ikdienā dārzu ir ierasts skatīt acu augstumā, veroties tālumā un plašumā, kā arī meklējot savus iestādītos kociņus vai iebruģētos bruģakmeņus, tad šoreiz piedāvājam iespēju dārzu vērot perspektīvā no augšas.

Dārzs ne tikai iepriecina ar dzidri zilajiem Daugavas ūdeņiem un debess juma mainīgajām gradācijām, bet par spīti ilgstošajam sausumam priecē arī ar piesātinātiem zaļajiem toņiem.

Veroties no augšas, ozoliņi, ābeles, egles, pīlādži, kļavas un citi koki, šķiet kā kniepadatas zaļajā zālāja villainē un pēc pavasara siltajiem vējiem un maigās saules sprigani aug.
Arī lielais Pļavas kalns gaida savu kārtu, lai varētu tapt varenāks. Fotogrāfijās labi redzams, cik daudz zemes vēl nepieciešams, lai kalns briestu un ņemtos spēkā.

Vislielākais gandarījums ir par 14 128 iebruģētajiem pelēkajiem no Latvijas laukakmeņiem zāģētajiem bruģakmeņiem, kas šobrīd rotā Ābeļu aleju, veidojot savdabīgu rakstu joslu. Tieši vārdu gravēšana aizņem visvairāk laika, tāpēc, sākot ar 1. jūliju, visi līdz šim pieteiktie bruģakmeņi tiks nodoti meistariem, tā papildinot ceļu uz amfiteātri.

Pašus bruģakmenīšus dārzā varēs ieraudzīt jau 6. augustā, kad notiks jau astotā Latvijas Televīzijas (LTV) un “Kokneses fonda” organizētā ziedojumu akcija “Top Latvijas Likteņdārzs!”. Pēc tam nākamie bruģakmeņi dārzā plāno nokļūt 18. novembrī, kad norisināsies saulrieta sagaidīšana Likteņdārza amfiteātrī.

Šīs fotogrāfijas iedvesmo tālākiem darbiem, tāpēc aicinām visus Likteņdārza atbalstītājus palīdzēt dārzam kļūt vēl ziedošākam. Latvijas 100. dzimšanas diena strauji tuvojas, taču darbu vēl gana. Aicinām apciemot dārzu, atvest saujiņu zemes un laukakmeni no savas lauku sētas vai izvēlēties bruģakmeni kā īpašu un mīļu dāvinājumu saviem tuvajiem.

Iepriekšējās dārza aerofotogrāfijas uzņemtas 2015. gada maijā. Uģis Nastevičs ir japāņu valodas pasniedzējs, tulks, fotogrāfs un aktīvs Likteņdārza atbalstītājs (www.ugis.info.lv).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+