Mobilā versija
+4.3°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
18. jūlijs, 2016
Drukāt

Jauni brīnumi Rundāles pilī. Pasakainu fotostāstu piedāvā “Mājas Viesis”

Rundāles pils ansamblis ir izcilākais baroka un rokoko arhitektūras piemineklis Latvijā, celts laikā no 1736. līdz 1740. gadam kā Kurzemes hercoga Ernsta Johana Bīrona – Krievijas ķeizarienes Annas Joanovnas favorīta – vasaras rezidence. Pils tapusi pēc slavenā Krievijas galma arhitekta Frančesko Bartolomeo Rastrelli projekta. Rožu dārzs izveidots ornamentālā partera abās pusēs 1 ha platībā. Sākotnēji iecerēts kā vēsturisko rožu dārzs, bet īstenošanas gaitā izveidojies par rožu muzeju, kas rāda arī mūsdienu rožu selekcionāru sasniegumus.  2. jūlijā Rundāles pilī svinēs Dārza svētku desmitgadi. Foto - Anda KrauzeRundāles pils ansamblis ir izcilākais baroka un rokoko arhitektūras piemineklis Latvijā, celts laikā no 1736. līdz 1740. gadam kā Kurzemes hercoga Ernsta Johana Bīrona – Krievijas ķeizarienes Annas Joanovnas favorīta – vasaras rezidence. Pils tapusi pēc slavenā Krievijas galma arhitekta Frančesko Bartolomeo Rastrelli projekta. Rožu dārzs izveidots ornamentālā partera abās pusēs 1 ha platībā. Sākotnēji iecerēts kā vēsturisko rožu dārzs, bet īstenošanas gaitā izveidojies par rožu muzeju, kas rāda arī mūsdienu rožu selekcionāru sasniegumus.  2. jūlijā Rundāles pilī svinēs Dārza svētku desmitgadi. Foto - Anda Krauze

Svinot 280. gadadienu, kopš likts Rundāles pils pamatakmens, muzejā atklātas trīs jaunas tematisko ekspozīciju telpas: porcelāna kabinets ar Eiropas porcelāna “zelta laikmeta” paraugiem, telpa, kurā var gūt ieskatu klasicismā – te izstādītie priekšmeti papildina muzeja pastāvīgo ekspozīciju “No gotikas līdz jūgendstilam”, bet trešās telpas, kas atrodas pils rietumu korpusa hercogienes apartamentu daļā, ekspozīcija veltīta Kurzemes muižnieku fon Bēru dzimtai. Katrā no tām ir daudz pārsteidzošu priekšmetu. Apskatīsim interesantākos muzeja jaunieguvumus!

 

Pievienot komentāru

Aleksandrs Vasiļjevs: Man ar rīdziniecēm ir bezkompromisa mīlestība (2)Slavenais modes vēsturnieks Aleksandrs Vasiļjevs sadarbībā ar arhitekti Nataļju Muzičkinu ver durvis Modes muzejam Rīgā, veido izrādi M. Čehova Rīgas krievu teātrī kopā ar režisori Allu Sigalovu un slavē latviešu sieviešu stila izjūtu.
Draugiem Facebook Twitter Google+