Mobilā versija
Brīdinājums +15.6°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 27. maijs, 2017
2. jūnijs, 2015
Drukāt

Briselē koncertēs Iveta Apkalna

Foto: LETAFoto: LETA

Ceturtdien, 4. jūnijā, plkst. 20 Briseles Svētā Miķeļa un Svētās Gudulas katedrālē (Cathédrale des Sts Michel et Gudule) koncertu sniegs ievērojamā latviešu ērģelniece Iveta Apkalna.

Koncertā, kas iekļauts Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē kultūras programmā, skanēs Ferenca Lista, Johana Sebastiana Baha, Volfganga Amadeja Mocarta un citu komponistu mūzika.

Iveta Apkalna ir viena no Eiropas aktīvākajām un pieprasītākajām solo ērģelniecēm. Viņas spēlē savienojas spožs koncertiskums, perfekta virtuozitāte un nevainojama stila izpratne. Ivetai Apkalnai raksturīgais dzirkstošais dzīvesprieks un vienlaikus ļoti nopietnā attieksme pret darbu, rūpība pret detaļām un vienlaikus spēja uzburt vērienīgas interpretācijas, kas ļauj karaliski pārvaldīt instrumentu, ko mēdz dēvēt par mūzikas instrumentu kroni. Par savu misiju Iveta uzskata ērģeļmūzikas ieskandināšanu ārpus baznīcu mūriem, atklājot to kā lielisku koncertmūziku bez sakrālās funkcijas.

Apkalnas koncerts ir viens no Latvijas prezidentūras ES Padomē kultūras programmas pasākumiem, kuras pamatvērtības ir laikmetīgums, unikalitāte un izcilība. Koncertu rīko Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāts sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Beļģijā un mākslu centru BOZAR Briselē.

Pievienot komentāru

"Melānijas hronikas" pirmizrāde Krievijā - pārpildītā zālē (5)Pilnā skatītāju zālē pirmizrādi Krievijā vakar piedzīvojusi režisora Viestura Kairiša filma "Melānijas hronika", ar kuru tika atklāts Baltijas valstu kinofestivāls Sanktpēterburgā.
Draugiem Facebook Twitter Google+