Mobilā versija
+1.7°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
2. jūnijs, 2015
Drukāt

Briselē koncertēs Iveta Apkalna

Foto: LETAFoto: LETA

Ceturtdien, 4. jūnijā, plkst. 20 Briseles Svētā Miķeļa un Svētās Gudulas katedrālē (Cathédrale des Sts Michel et Gudule) koncertu sniegs ievērojamā latviešu ērģelniece Iveta Apkalna.

Koncertā, kas iekļauts Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē kultūras programmā, skanēs Ferenca Lista, Johana Sebastiana Baha, Volfganga Amadeja Mocarta un citu komponistu mūzika.

Iveta Apkalna ir viena no Eiropas aktīvākajām un pieprasītākajām solo ērģelniecēm. Viņas spēlē savienojas spožs koncertiskums, perfekta virtuozitāte un nevainojama stila izpratne. Ivetai Apkalnai raksturīgais dzirkstošais dzīvesprieks un vienlaikus ļoti nopietnā attieksme pret darbu, rūpība pret detaļām un vienlaikus spēja uzburt vērienīgas interpretācijas, kas ļauj karaliski pārvaldīt instrumentu, ko mēdz dēvēt par mūzikas instrumentu kroni. Par savu misiju Iveta uzskata ērģeļmūzikas ieskandināšanu ārpus baznīcu mūriem, atklājot to kā lielisku koncertmūziku bez sakrālās funkcijas.

Apkalnas koncerts ir viens no Latvijas prezidentūras ES Padomē kultūras programmas pasākumiem, kuras pamatvērtības ir laikmetīgums, unikalitāte un izcilība. Koncertu rīko Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāts sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Beļģijā un mākslu centru BOZAR Briselē.

Pievienot komentāru

Dziesmu svētku deju lieluzveduma autori domās par alternatīvu iecerētajiem tērpiemXVI Deju svētku Deju lieluzveduma "Māras zeme" mākslinieciskās koncepcijas autori - mākslinieciskie vadītāji Jānis Ērglis un Jānis Purviņš, režisors Elmārs Seņkovs un scenogrāfs Reinis Suhanovs - sadarbībā ar Dziesmu un deju svētku rīkotāju - Latvijas Nacionālo kultūras centru (LNKC) - izstrādā alternatīvus risinājumus scenogrāfijai un lieluzveduma tērpiem.
Draugiem Facebook Twitter Google+