×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
11. decembris, 2014
Drukāt

Briselē sarīkots izlēciens pret Lietuvas prezidenti (13)

LETA/AFPLETA/AFP

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti savās pastkastēs šonedēļ atraduši pārsteigumu – angļu valodā tulkotu Lietuvas prezidentes Daļas Grībauskaites biogrāfijas versiju ar nosaukumu “Red Dalia: The hidden pages of Dalia Grybauskaite’s biography” (“Sarkanā Daļa. Daļas Grībauskaites biogrāfijas slēptās lappuses”), ceturtdien vēsta portāls “Delfi.lt”.

Grāmatas autore, lietuviešu televīzijas žurnāliste Rūta Janutiene portālam neslēpusi šoku par notikušo, tikmēr EP deputāti no Lietuvas to atzīst par jaunu informatīvo uzbrukumu pret viņu valsti.

Pieeja EP deputātu pastkastēm dota tikai cilvēkiem ar īpašām atļaujām. Grāmatas tajās varētu būt ielicis arī kāds deputāts vai viņa palīgs. Grāmatas pastkastītēs parādījās otrdienas vakarā, tās nebija ieliktas aploksnēs vai adresētas konkrētai personai – vienkārši iemestas kastītē bez jebkāda iesaiņojuma.

“Tā ir zādzība. Jūs man paziņojāt pilnīgu jaunumu,” portālam sacījusi Janutiene. “Jūs mani pilnīgi satriecāt. Nevienam neesmu devusi atļauju tulkot šo grāmatu. Tiku gan apsvērusi iespēju to tulkot angliski, bet šo domu atmetu, jo tas ir ļoti dārgi,” piebildusi žurnāliste, kurai pieder šīs grāmatas autortiesības.

“Ļoti interesanti. Un kas to izplata? Vai tiešām? Ar manu vārdu uz vāka? (..) Pie manis neviens nav pat vērsies. Kad redzēšu šo grāmatu, protams, reaģēšu. Jāuzzina, kas to visu izdarījis, un jāpaziņo, ka tā ir zādzība,” viņa spriedusi.

EP deputāts no Lietuvas Gabrieļus Landsberģis šo akciju vērtē kā jaunu informatīvu uzbrukumu pret Lietuvas līderi.

“Te redzams piemērs, kā tiek rīkoti informatīvie uzbrukumi pret Lietuvu. Eiropas Parlamenta gaiteņos cilvēki jau vaicā – ko tas nozīmē, vai esat redzējuši šo informāciju? Domāju, nav nejaušība, ka šādas grāmatas, kurās nomelnota prezidente Daļa Grībauskaite un sētas šaubas par viņas reputāciju, tiek izplatītas drīz pēc viņas asajiem izteikumiem par Krieviju un viņas aktīvi apliecinātā atbalsta Ukrainai. Šī grāmata iztulkota angliski, atvesta uz Briseli un par brīvu izplatīta visu 751 EP deputātu pastkastītēs. Tas taču noteikti maksā prāvu naudu. Tādēļ rodas jautājums – kas to finansē, kam tas ir izdevīgi? Vai te nenotiek kaut kas līdzīgs kā gadījumā ar franču radikāļiem, kad noskaidrojās, ka aiz tā slēpjas cilvēki, kas saistīti ar Kremli?” viņš vaicājis.

Lietuvas prezidentes vājās vietas un neskaidrības viņas biogrāfijā centušies meklēt arī Kremļa kontrolētie Krievijas mediji, kurus īpaši kaitina Lietuvas nostāja Ukrainas jautājumā. Tie apgalvojuši, ka jaunībā viņa bijusi saistīta ar PSRS Valsts drošības komiteju. Pati prezidente to oficiāli noliegusi.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. PSRS metodes nav mainījušās.

 2. JA TUR IR NEPATIESI FAKTI, KĀPĒC GRIBAUSKAITE NESŪDZ AUTORI TIESĀ?

 3. Patiesiba ir taa, ka Dalia BIJA Lietuvas Komunistiskas partijas biedre un pasniedza zinatnisko komunismu augstskola. Tas, ka vina tagad aizgutnem rej uz Krieviju, visai Eiropai pa prieksu…., nedomaju, ka tas ir nesavtigi. Lietuvai 2reiz dargakus energoresursus jau sagadajusi, galvenais, lai tik tie nebutu no Krievijas.
  Izcilu pasaules meroga innovaciju projektu attistit Lietuvaa noraidijusi, jo tas bija konkurents “Siemens”am, ko biidiija Eiropa, par attiecigu samaksu – 1miljardu Lietuvai investicijas. Un tikai tapec, ka izgudrotajs ir Krievijas zinatnieks, kaut arii ne krievs un ne izbijis komunists kaa pati Dalia.

 4. Tā jau nu Rūta Janutiene neko nav zinājusi…

 5. Zemiska un nožēlojama rīcība, lielisks piemērs, ka Lietuvas prezidente savos izteikumos bijusi pareiza. Viņi laikam lepojas ar savu tumsonību.

 6. Ždanoka. Tie ir vienīgie, kam liekaas svarīgi taisīt cūcības.

 7. latvietis parastais Atbildēt

  bet ja tā ir lietuvā publicēta grāmata, par ko brēka? par to ka iztulkota un darita pieejama ari citiem? tas ko bija lietuvas valsts noslēpums? kāds informatīvais uzbrukums?

  • piekrītu, arī es nesaprotu par ko brēka, par uzbrukumu valstij vispār idiotiski runāt, ja nu vienīgi par autortiesību pārkāpumu.

 8. Tādi VALDMAŅI ar Krievijas bagāto naudu visās bijušās PSRS ietekmes valstīs ir atstāti pietiekošā skaitā !

 9. putina ķēdes suņu rīcība, jo Grībauskaite ir precīzi bez aplinkiem pateikusi patiesību.

Draugiem Facebook Twitter Google+