×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
6. augusts, 2014
Drukāt

Brīvdabas muzejā notiks mūsdienu amatniecības festivāls

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Brīvdabas muzejā 9. un 10. augustā no plkst. 10:00 līdz 17:00 norisināsies Mūsdienu amatniecības festivāls, informē pasākuma rīkotāji.

Festivāla laikā būs iespējams aplūkot un iegādāties ap 150 amatnieku darinājumus, kas tapuši, apvienojot tautas mākslas tradīcijas ar mūsdienu prasībām un tehnoloģiskajām iespējām.

Līdztekus amatniecības izstrādājumu tirdziņam varēs iegādāties arī pārtikas produktus, piedalīties zīda apgleznošanas, dekupāžas, rotu veidošanas, mākslīgo ziedu darināšanas un citās radošajās darbnīcās. Mazākie apmeklētāji varēs vizināties zirga mugurā. Kurzemes zvejniekciema pļaviņā apmeklētājiem būs iespēja vērot un piedalīties izstrādājumu tapšanā, kā arī baudīt muzejam neierastu muzikālo fonu “Radio NABA” dīdžeju pavadībā.

Brīvdabas muzeja amatniecības festivāls ir jauna tradīcija, kas apzina un aktualizē Latvijas amatnieku daudzveidīgās radošās izpausmes. Šogad festivāls notiks ceturto reizi. Festivālam tika aicināti pieteikties Latvijas amatnieki, kas strādā ar visdažādākajām metodēm un materiāliem, savos darinājumos apvienojot amata prasmes, tehnoloģiju attīstības un mūsdienu dizaina elementus, radot darbus ar reizē praktisku un māksliniecisku vērtību.

Vienlaicīgi, norisināsies Rīga 2014 – Eiropas kultūras galvaspilsēta notikums Amatnieku darbnīcas TILTS. Interesantākie, atraktīvākie, atsaucīgākie savu amatu pratēji tiks īpaši aicināti demonstrēt savus ražojumus un to izgatavošanu. Būs interesanti gan lieliem, gan maziem. Notiks jaunā zīmols “Muline” prezentācija, kas fokusējas uz apģērbu izgatavošanu no dabīga auduma – lina, kokvilnas un vilnas. Rotu pasauli pārstāvēs jau labi pazīstamie Martas Krastas mākslas darbi. Pazīstami ir arī “Rix Wood” koka aksesuāri, savukārt “tundra HATA” ir eksperimentāla cepuru dizaina darbnīca, kas nodarbojas ar filca galvassegu izgatavošanu. Kas ir “mauči” un kā tos lietot šodien rādīs rokdarbniece Dace Kupče–Bunce.

“Etnoteks” iemieso dzīvē latviešu etnogrāfisko mantojumu – ražo kokvilnas audumu ar latvisko ritmu un krāsu saskaņu. No šiem audumiem ar “Rokdarbu rezidences” projekta “Skrodernīca” meistaru palīdzību, varēs sašūt kādas praktiskas lietas. Piebalgas Porcelāna fabrika rādīs, ko tā ir iespējusi 12 gados, un dos iespēju ikvienam zīmēt uz porcelāna krūzes vai bļodiņas. Tas būs interesanti arī bērniem, bet pašus mazākos priecēs lelles no dabas materiāliem. Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisijas “Sprīdīša skolas” dabas materiālu leļļu darbnīca dos iespēju gan pašiem gatavot, gan uzspēlēt teātri ar jaunajām mantiņām. Kristīnas Sunepas-Celmiņas stikla rotas rotās jebkuras paaudzes muzeja apmeklētājas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+