Kultūra
Mūzika un deja

Brīvdabas muzeju Pēterdienā pāršalks kokļu skaņas0

Publicitātes foto

Pēterdienā, 29. jūnijā, no plkst. 11 līdz plkst. 17 Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā vairāk nekā simt koklētāji no visas Latvijas ielūdz uz vasaras saulgriežu noslēgumu “Kokļu dienu Pēteros”, informē Latvijas Nacionālā kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste Linda Ertmane.

Atšķirībā no Jāņa, Pēterim tikusi tikai diena, vismaz līdz mūsu dienām nav nonākušas norādes par Pētera vai Pērkona nakti. Taču uguns kurināšana, ciemos iešana un aplīgošana abiem ir līdzīga. Pēterim ir sava Pētersieva un savi Pēterbērni. Par tādiem kļūs arī koklētāji no Rīgas, Aizkraukles, Jūrmalas un Kolkas ansambļiem.

Koncerta mākslinieciskā vadītāja Kristīne Dmitrijeva uzsver: “Muzejā esam atradušas brīnišķīgas akustiskās skatuves novadu sētās, pagalmos, baznīcās. Tā ir īsta dabas koncertzāle, kur kokļu skaņas sabalsosies ar putnu balsīm un koku šalkoņu.”

Savukārt otra mākslinieciskā vadītāja Anda Eglīte stāsta, ka Pēterdienā pēc sentēvu tradīcijām nedrīkst strādāt, toties var “ieskatīties” un “cerēties”, vērot laiku un dabu un gatavoties ražas novākšanai: “Savā ziņā arī Latvijas koklētāju ansambļiem šis ir pilnbrieda laiks – mācību gada beigas , koncertsezonas izskaņa.”

Koncerta veidotājas atgādina, ka koklētāji Brīvdabas muzejā muzicējuši vienmēr, un tie ir koncerti ar pievienoto vērtību – senā latviskā vide, dzīvā skaņa, kas ļauj iedomāties, kā tas bija tajos laikos, vai vienkārši ļauties mūzikas vilinājumam.

“Klausītājiem piedāvāsim līdz pusstundai garas muzikāli daudzveidīgas kokļu mūzikas programmas ansambļu un solistu sniegumā,” piebilda Anda Eglīte.

Apmeklējums ar Brīvdabas muzeja ieejas biļetēm, Pēteriem, uzrādot personu apliecinošu dokumentu, bez maksas.

LA.lv