Latvijā
Politika

Bruģē ceļu “Saskaņai”? Latviskās partijas skeptiskas pret “pretkremlisko memorandu”9

Foto: Reinis Inkēns, Saeimas Administrācija

Latvijas reģionu apvienība (LRA) paziņojusi, ka pēc Saeimas vēlēšanām nesadarbosies ar “Saskaņu” un Latvijas Krievu savienību, kā arī citiem “prokremliski orientētiem politiskajiem spēkiem, kuru darbība jebkādā veidā apdraud mūsu valsts neatkarību, drošību, kā arī latvisko identitāti un latvisko dzīvesveidu”.

Tomēr LRA neparakstīs apvienības “Jaunā vienotība” (“JV”) memorandu par nesadarbošanos ar prokremliskajām partijām, jo šis dokuments esot sastādīts vispārīgi un maldinoši un “patiesībā pat varot bruģēt “Saskaņai” ceļu uz valdošo koalīciju”.

“Apvienības “JV” piedāvātais variants nenovelk skaidras sarkanās līnijas, uzskata LRA pārstāvjus sapulces priekšsēdētājs Guntis Gladkins. Ņemot vērā, ka tā sevi sauc par eiropeiski orientētu politisko spēku, partijām, kuras parakstījušas piedāvāto memorandu, pēc vēlēšanām, tas var izrādīties pietiekams arguments, lai tomēr atvērtu sadarbības durvis “Saskaņai”.

Vairākas citas latviskās partijas “JV” iniciatīvu kritizējušas kā populistisku mēģinājumu pievērst sev uzmanību priekšvēlēšanu periodā, tomēr pagaidām nav tik noraidošas kā LRA. Organizāciju iekšienē vēl tiekot lemts par iespēju tam pievienoties.

Apvienība “JV” nedēļas sākumā izplatīja aicinājumu līdzīgi domājošiem politiskiem spēkiem pirms 13. Saeimas vēlēšanām pievienoties dokumentam “Vienošanās memorands par nesadarbošanos ar prokremliskām partijām”. Konkrētas “prokremliskās partijas” partijas gan šajā dokumentā netiek minētas.

Aicinājums parakstīt memorandu ir nosūtīts Jaunai Konservatīvai partijai, Nacionālai apvienībai, Zaļo un zemnieku savienībai, apvienībai “Attīstībai / Par!”, partijai “Progresīvie”, Latvijas Reģionu apvienībai un “KPV LV”.

Memoranda_projekts_2506

LA.lv