×
Mobilā versija
+10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
16. jūnijs, 2015
Drukāt

Bruknā izskanēs ceturtais koncerts “Uzcel savu baznīcu!” (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto
Tapšanas vēsture

2011. gada 31. maija naktī tika izrakta būvbedre, sākta pamatu būve.

2011. gada 16. jūlijā jaunievēlētais arhibīskaps Zbigņevs Stankēvičs iesvēta pamatus, ieliek kapsulu ar vēstījumu nākamajām paaudzēm.

2012. gadā jaunceļamās baznīcas sienas Bruknā ir uzmūrētas 8m augstumā, ielieta melnā grīda, kā arī 4 pusvelves un 4 kupolvelves. Iesākta ārsienu apmūrēšana ar izkaltajiem akmeņiem.

2012. gada 16.augustā pacilātā noskaņā notiek pirmais labdarības koncerts "Uzcel savu baznīcu!".

2013. gadā uzcelta baznīcas 2. stāva daļa, ielietas 4 pusvelves un 4 kupolvelves.

2013. gada 24. augustā Bruknas muižas gleznainajā dārzā notiek otrais labdarības lielkoncerts “Uzcel savu baznīcu!".

2014. gadā sākas baznīcas iekšdarbi – ievilkta elektrība, veidots apmetums, slīpētas sienas, izveidots un uzlikts centrālais kupols.

Trešais labdarības koncerts notiek 2014. gada 6. jūlijā.

Bruknas baznīcas cēlēji 5. jūlijā plkst. 17 aicina uz ceturto labdarības koncertu “Uzcel savu baznīcu!” topošās baznīcas atbalstam, LA.lv pastāstīja Anete Kalniņa.

Labdarības akcijas “Uzcel savu baznīcu!” mērķis ir atbalstīt un piesaistīt līdzekļus Svēto Apustuļu kapelas celtniecībai un apustuļu skulptūru izveidei Bruknā.

Izpostītajā Bruknas muižā 2001. gadā priesteris Andrejs Mediņš izveidoja unikālu dvēseles rehabilitācijas vietu “Kalna svētību kopiena”, kur iespēja atrast jaunu dzīvi tiek dota dažādās atkarībās esošiem ļaudīm, rodot pašam savu ceļu Dieva pasaulē, lietojot vienīgi garīgās dzīves un darba terapiju. Kopienas garīgā aizbildne ir svētā Māte Terēza no Kalkutas.

2011. gada 31. maijā pēc Andreja Mediņa ierosmes sākās starpkonfesiju kapelas būve.
Baznīca tiek celta par Latvijas iedzīvotāju saziedoto naudu. Celtniecības darbus veic Bruknas kopienas iemītnieki – atkarībās esošie. Visi darbi tiek veikti pašu spēkiem, neizmantojot tehniku.

Uz Bruknas muižas krāšņajā dārzā būvētās skatuves šogad muzicēs Olga Rajecka, Aija Andrejeva, Aivars Hermanis, Kārlis Kazāks, Goran Gora, Marts Kristiāns Kalniņš, Kristīne Kārkle-Puriņa, Ralfs Eilands un grupa PeR, Miks Dukurs, Lady’s Sweet, Normunds Rutulis, grupas “Putnu balle”, “Willow Farm” un citi.

Ieeja labdarības lielkoncertā “Uzcel savu baznīcu!” pret ziedojuma kartēm, kuras 8, 10 un 15 EUR apmērā iegādājamas visās Biļešu paradīzes kasēs un mājas lapā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vēlos uz koncertu! Atbildēt

    Būtu jau labi, ja tas būtu tiešām labdarības koncerts! Tagad tas kļuvis vienkārši par naudas ieguves avotu! Es ar ģimeni (2 pieaugušie+2 bērni) koncertu apmeklēt vairs nevaru atļauties! Noteiktas augstas ieejas maksas, it kā ziedojumi, bet vai ziedojums nav brīvprātīga naudas summa, ko cilvēks var atļauties?! Un arī par visu pārējo Bruknas teritorijā ir jāmaksā noteiktas summas, kaut gan senāk tiešām bija par ziedojumiem! Bruknas muižā tiešām ir interesanti un tie koncerti ir burvīgi, tikai žēl ka nu ļoti komercilizēti un vienkāršajai tautai nepieejamāki!

Draugiem Facebook Twitter Google+