×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
12. maijs, 2015
Drukāt

Būs goda diena himnai

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Jostas aušanā savu roku pielikusi arī Aizsardzības ministrijas Jaunsardzes departamenta direktora vietniece Judīte Suharevska (no labās) un Tautas lietišķās mākslas studijas "Dzilna" pārstāve Elita Gailīte-Grauduma.

Nākamās nedēļas nogalē – 23. maijā – Limbažu novada Viļķenē tiks atzīmēta Latvijas himnas autora Baumaņu Kārļa 180 gadu jubileja.

Tradīcija svinēt Baumaņu Kārļa dzimšanas dienu kā himnas goda dienu ir ieviesta 1995. gadā, taču šogad tradīcijai ir jauns konteksts – ar minēto pasākumu tiek pieteikta virzība uz Latvijas simtgadi. Vakar preses konferencē Rīgā organizatori informēja par “Himnas goda dienas” programmu. Šajā dienā gaidāmi dažādi muzikāli notikumi, kuros piedalīsies pūtēju orķestri, kori, kopkori un individuālie dalībnieki. Pa Viļķenes apkaimi ceļos “Dziedošais autobuss”, Viļķenes Sv. Katrīnas evaņģēliski luteriskajā baznīcā notiks garīgās mūzikas koncerts, bet vakarā uz koncertu “Un tauta dziesmu godā cels” pulcēsies 29 kori no visas Latvijas. Pasākumos iecerēts arī atklāt Baumaņu Kārļa personības dažādās šķautnes. “Vēlamies, lai jaunieši zinātu, ka Baumaņu Kārlis ir ne tikai Latvijas himnas autors,” sacīja kultūras ministre Dace Melbārde, piebilstot, ka Baumaņu Kārlis atstājis ap 50 kora dziesmu un vokālo kompozīciju, bijis aktīvs sabiedrisks darbinieks, kā arī aizrautīgs zolītes spēlmanis. Himnas goda dienas svinībās piedalīsies arī ap 70 jaunsargu, kas godasardzē stāvēs pie Baumaņu Kārļa pieminekļa Viļķenē un arī veidos goda aleju, turot rokās Latvijas karogus. Limbažu kultūras nams ikvienam interesentam piedāvā iespēju iesaistīties vairāk nekā 16 metrus garas jostas aušanā, kurā izšūs tautas lūgsnas “Dievs, svētī Latviju!” vārdus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+