×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
15. oktobris, 2014
Drukāt

Būt vai nebūt Straujumas otrai valdībai? (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Koalīcijas veidošanas sarunas šoreiz rit raiti, un, iespējams, jau šodien Valsts prezidents Andris Bērziņš paziņos, ka viņš valdības veidošanu uztic Laimdotai Straujumai.

Topošās koalīcijas partijas “Vienotība”, Zaļo un zemnieku savienība un NA šodien tiksies, lai pārrunātu jaunās valdības prioritātes un uzklausītu Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (“Vienotība”) redzējumu par potenciālo koalīciju. Tostarp gan par atbildības jomām, gan arī par konkrētajiem ministru kandidātiem. Bet partijas iepazīstinās premjeri ar saviem ministru amatu kandidātiem. Pēc tam Straujuma par tikšanās rezultātiem informēs prezidentu, kurš varētu paziņot savu lēmumu.

Tiekoties ar “No sirds Latvijai” (“NSL”) un Latvijas Reģionu apvienības (LRA) pārstāvjiem, Valsts prezidents vakar noslēdza pirmo sarunu kārtu ar Saeimā ievēlētajām partijām. Tomēr valsts galva nesteidzās informēt par savu lēmumu, jo vispirms vēloties sagaidīt šodien plānotās trīs partiju tikšanās rezultātus. Pēc tam arī viņš paudīšot savu vērtējumu.

Gan “NSL”, gan LRA pārstāvji jau noskaņojušies darbam opozīcijā. LRA līderis Mārtiņš Bondars pēc tikšanās žurnālistiem atzina – neskatoties uz to, ka premjera kandidāts vēl nav nosaukts, kaut kur Rīgas kafejnīcās un kuluāros jau notiekot koalīcijas veidošana, bet šajās sarunās LRA nav klāt. Tā varot tikai medijos vērot, kā lielās partijas dala ministru amatus. “Tā forma, ka vispirms sāk runāt par krēsliem un tikai pēc tam par darāmo darbu, – tas nav veids, kā izdarīt lielas lietas valsts labā,” uzskata M. Bondars.

Arī “NSL” līdere Inguna Sudraba paziņoja, ka viņas vadītais politiskais spēks gatavs strādāt opozīcijā. “Konstruktīva opozīcija ir tas, kā pēdējā laikā parlamentam trūcis,” uzskata bijusī valsts kontroliere. Viņa pati būtu gatava vadīt Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisiju, ja būs tāda iespēja.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Visu cieņu Straujumas kundzei! Par viņas darbu! Bet viņai nav jāattaisnojas visu iepriekšējo Saemju, Ministriju, Lēmēju, Neizdarību vietā! Viņai vajag Korogu nodot Āboltiņai. Lai tā iet (pietiks neitrāli stāvēt malā), kā Ledlauzis šīm Neizdarībām cauri un cenšas izvest Latviju no šīs Pelēkās Nabadzības. Viņa ir viena no!!!, kura zin par visiem Brekšiem un Dēlēm (bijušajiem politiķiem, tagadējiem piesēdētājiem), lai zinātu, kādu Pātagu pielietot viņu dresūrai!

  2. Āboltiņu vajag iejūgt Ministru Prezidenta amatā un kamēr neizvilks Latviju no šīs Bedres, prom netiks, netiks atlaista! Lai iejūdz savu Zaķi, kurš būs viens no tiem, kurš ar rungu apmeklēs, kontrolēs Visādu afēristu firmeles, viņu Nodokļu nomaksāšanu! Lai Āboltiņa cīnās, labo, pārbūvē, neatlaidīgi cenšas izmainīt šo, viņu, tās pašas viņas Neizdarības, pēc 90 mito tautas varoņu laikiem, līdz Kalvīša burbuļa, Blefs, nevis ekon.att. plīšanas! Tur, tajos laikos ir Meklējamas visas šīs dienas Grūtības, problēmas likumdošanā! Āboltiņas pienākums būtu, Valdonīgi cīnīties ar visiem Latvijas izmantotājiem, iedzīvotāju labklājības uzlabošanā! nevis kameras priekšā skaisti runājot! Bet reāli viss aizaug (aizaug nozīmē – iestagnē, atņirdzās, noplok) nekas neuzlabojas, neattīstās uz Civilizētas Labklājības/vairāk Ziemeļ eiropas ikdienu! Mums nav jāskatās uz eiropas dienvidiem. Uz mums tas neattiecas.

  3. Nekada gadijuma nedrikst uzticet straujumai valdibu vai krapnieku partija val vadit NE.

  4. Ko vel “gudru” LRA līderis Mārtiņš Bondars ir pateicis? Tik nabadzīgi ar idejam, ka vienu un to pašu muļķību jālasa desmitiem reižu? Jā man, teiksim, vajag pilotu, tad ko es papriekšu apspriedīšu kādos maršrutos viņš lidos, vai kas to var darīt? Acimredzot, ekstremālā situācijā iespējami dažādi piegājieni. Ko vel piedāvā M.B. radikāli mainīt?? Jā cilvēks vairākas reizes uzstājās, solot kaut ko būtiski labāku, pa starpu paspējot apķāpāt kolēģus – būtu kādu brošūriņu saražojis, kaut vai tā, kā Hitlers savā laikā redzējis valsts celšanu. To varētu darīt kopā ar tiem pašiem LU profesoriem. Tie arī daudz runā bez nopietnas argumentācijas.

    • Būtu, kā Šleseris, apsolijis tautai 100 t. jaunu darba vietu izveidot! Bet šie tik portfeļus dala! Vai nu visus ceļus salabot un parādijis – kur naudiņu ņems? Tā ir?

Draugiem Facebook Twitter Google+