×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.7°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
9. februāris, 2017
Drukāt

Būtiska informācija ģimenes valsts pabalsta saņēmējiem (2)

Foto Reuters/Scanpix/LETAFoto Reuters/Scanpix/LETA

Gadījumos, kad ģimenes valsts pabalsts pabalsts par ceturto un nākamajiem bērniem jau bijis piešķirts un tā izmaksa turpinās pēc 2017.gada 1.janvāra, pirmos trīs mēnešus tiks izmaksāta līdzšinējā summa 34,14 eiro, lai gan pabalsta apmērs no 2017.gada ir noteikts 50,07 eiro mēnesī, LA.lv informēja Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) pārstāve Iveta Daine.

Līdz aprīlim pārrēķinās pabalstu un aprīlī izmaksās gan starpību, kas izveidojusies par janvāri, februāri un martu, gan aprīļa pabalstu jaunajā apmērā 50,07 eiro. No maija pabalstu noteiktajā apmērā 50,07 eiro mēnesī VSAA izmaksās regulāri.

To paredz Valsts sociālo pabalstu likuma noteikumi.

Ja ģimenes valsts pabalsts par ceturto un nākamajiem bērniem piešķirts pēc 2017.gada janvāra, tad pabalstu uzreiz izmaksā jaunajā apmērā 50,07 eiro.

Šobrīd VSAA maksā ģimenes valsts pabalstu par aptuveni 18 000 bērnu, kuri ģimenē ir ceturtais vai nākamais bērns.

VSAA atgādina, ka ģimenes valsts pabalstu piešķir par katru ģimenē audzināmo bērnu no viņa viena gada vecuma sasniegšanas dienas līdz 15 gadu vecumam.

Ja bērns pēc 15 gadu vecuma sasniegšanas turpina mācīties vispārējās vai profesionālās izglītības iestādē un nesaņem stipendiju, tad pabalstu turpina maksāt līdz 19 gadu vecumam (ja nav stājies laulībā).

Lai saņemtu ģimenes valsts pabalstu, jāiesniedz iesniegums pabalsta piešķiršanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vis jau būtu labi tik cilvēkiem kas saņem sociālo palīdzību var palikt bez statusa jo summa būs lielāka.

Draugiem Facebook Twitter Google+